Hırsızlar adliyede de hırsız!

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

Eskişehir'de bir vatandaş adliye binası girişindeki x-ray cihazından geçmek için cep telefonunu masanın üzerine bırakınca arkadan gelen hırsıza kaptırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Hırsızlar adliye binasında bile hırsızlık yapıyor. Alınan bilgiye göre, öğretim görevlisi Hasan Yaşaryılmaz (32) adliyedeki bir işi dolayısıyla Eskişehir adliye binasına geldi. Bina girişindeki kontrol noktasında x-ray cihazından geçen Yaşaryılmaz cihazın alarm vermesi nedeniyle üzerindeki metal eşyaları masa üzerine bırakmaya başladı. Bu sırada adliye binasına gelen vatandaşlar da x-ray cihazından geçerek yollarına devam ederken Yaşaryılmaz, anatarlığını, kemerini, bozuk paraları ve cep telefonunu da masanın üzerine bıraktı.

Yaşaryılmaz, tekrar x-ray cihazından geçmek istediği sırada kendisinden önce bir bayan cihazdan geçti. Masanın üzerine cep telefonunu bırakan bayan cihazdan geçtikten sonra kendi telefonuyla birlikte Yaşaryılmaz'ın telefonunu da alarak hiçbir şey yokmuş gibi yoluna devam etti. Bu bayanın ardından cihazdan geçen Yaşaryılmaz, alarm gelmemesi üzerine eşyalarını tekrar almaya başladı. Ancak cep telefonunun masada olmadığını fark etti. Yaşaryılmaz'ın durumu bina girişindeki polislere bildirmesi üzerine adliye polisi güvenlik kamerasının kaydettiği görüntüleri inceledi. Görüntülerden bir bayanın Yaşaryılmaz'dan hemen önce x-ray cihazından geçerek telefonu aldığı belirlendi.

Yapılan araştırmada şüpheli bayanın T.N. (36) olduğu tespit edildi. Polis, T.N.'yi gözaltına alırken şüpheli bayan ilk ifadesinde masadan aldığı telefonun kendi telefonu olduğunu savundu. Ancak daha sonra Yaşaryılmaz'ın telefonunu da aldığını itiraf etmek zorunda kaldı. Daha sonra T.N'nin evinden Yaşaryılmaz'a ait telefon temin edilerek sahibine teslim edilirken iki telefonun da marka ve modellerinin aynı olduğu görüldü. T.N. hakkında kaldırımcılık suretiyle hırsızlık iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious