Hırsızlar arasında çalıntı mal savaşı

  • Giriş : 14.02.2008 / 18:34:00

Eskişehir'de çalıntı malların paylaşımı sırasında çıkan kavgada bir kişiyi öldürdüğü iddia edilen sanığın yargılanmasına başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanık Orkan Barut hazır bulundu.

Mahkeme heyeti, savcının iddianameyi okumasının ardından sanıktan savunmasını istedi.

Sanık Orkan Barut, maktul Rifat Üşükel (23) ile Yusuf Kenan Alptekin'in kendisine zorla hırsızlık yaptırmak istediğini belirterek, bir süre önce hırsızlık yapmayı bıraktığını kaydetti.

Hırsızlığı bırakınca söz konusu kişilerin gelirlerinin azaldığını ifade eden Barut, şöyle konuştu:

''Bana zorla hırsızlık yaptırmak istiyorlardı. Önce eşimi, sonuç alamayınca babamı dövdüler. Son olarak Çifteler ilçesindeki evimi yaktılar. Şahıslardan kurtulamayacağımı anlayınca kenti terk etmek istedim. Maktul saldırı olayları nedeniyle şikayetten vazgeçmemi istiyordu. Son bir kez görüşmek ve geçmiş hesapları kapatmak üzere buluştuk. Gökmeydan Mahallesi Muhtarlığı önünde buluştuk. Arabadan inen Rifat, beni görünce küfür ederek, (şimdi nereye kaçacaksın) dedi ve elini beline attı. Bunun üzerine belimdeki silahı çıkarıp tüm mermileri boşalttım. Hırsızlık yaptığım dönemlerde Rıfat ve Kenan gözcülük yapıyordu. Hırsızlığı ben yapıyordum. Sadece para ve telefon kontörleri çalıyorduk. Ayda yaklaşık 15-20 bin YTL'lik mal çalıyorduk.''

Mahkeme heyeti, eksik evrakın tamamlanması için duruşmayı erteledi.

Çanakkale'de hırsızlık olayına karışan Rifat Üşükel, Mercan Ateş, Cem Özkan, Yusuf Kenan Alptekin ile Orkan Barut (30) arasında 7 Aralık 2007'de Eskişehir'de ''hırsızlık malı paylaşımı'' konusu yüzünden anlaşmazlık çıkmıştı.

Gökmeydan Mahallesi Muhtarlığı önünde buluşan söz konusu kişiler arasında çıkan kavgada Orkan Barut, Rifat Üşükel'i tabancayla öldürmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious