Hırsızlar güvenlik kamerasına yakalandı

  • Giriş : 10.02.2007 / 00:00:00

Çanakkale'de bir günde iki yerde meydana gelen hırsızlık olayında hırsızlar güvenlik kameralarına yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çanakkale'de meydana gelen ilk olayda İsmet Paşa Mahallesi'nde köprü başı mevkiinde bulunan bir beyaz eşya mağazasına giren 4 zanlıdan ikisi tezgâhtarları oyalarken, diğer iki şahıs çamaşır makinesi inceliyormuş gibi yaparak cep telefonu çaldılar. Mağazaya giren şahıslar içeride bulunan müşterilerin çıkmalarını beklerken beyaz eşyaları inceleyormuş gibi yapıp diğer yandan da arkalarında duran ve cep telefonlarının bulunduğu cam dolabın kilitli olup olmadığını kontrol ediyorlar. Bir süre mağaza içinde oyalanan şahıslardan biri, normal müşterilerin mağazadan çıkmasının ardından tezgahtarların da arkasının dönük olduğu bir anda, cam dolabın kapısını açıp 2 bin 500 YTL değerindeki 5 adet cep telefonunu cebine koyuyor. Mağaza çalışanlarının farkına varmadığı hırsızlık olayında hırsızlık anı ve şahısların yüzleri kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi. Akşam olduğunda güvenlik kamerası görüntülerini izleyen mağaza sahipleri gözlerine inanamadılar.

Yine aynı gün öğleden sonra bir başka hırsızlık da Çarşı Caddesi'ndeki İş Bankası şubesinde meydana geldi. Bankanın dış camına taş atıp, görevlilerin dikkatini bu yöne çeken hırsızlar, ATM cihazına yerleştirilmek için bankoya bırakılan 2 bin 450 YTL'yi çaldılar. Zanlılar önce banka görevlilerini takibe aldı. Güvenlik personelinin elindeki 2 bin 450 YTL'yi ATM cihazına yerleştirmek için hareketlendiğini gören zanlı, banka içerisindeki arkadaşının talimatı sonrası kargaşa çıkartmak için taş atıp bankanın camını kırdı. Bunun üzerine güvenlik görevlisi, elindeki parayı bankonun çekmecisine koyup, diğer çalışanlarla olup biteni anlamak için banka dışına çıktı. Bu sırada banka içindeki diğer kişi ise kargaşadan yararlanarak parayı çekmeceden alarak bir müşteri gibi bankadan ayrıldı.

Akşam yapılan hesaplamalarda kasadaki paranın eksik çıktığını belirleyen görevliler, hırsızlık olabileceğini düşünüp, bankanın güvenlik kamerası görüntülerini izledi. Görüntülerden hırsızlık olayını tespit eden banka çalışanları, durumu polise bildirdi.

Her iki olayın görüntülerini inceleyen polis ekipleri her yerde bu şahısları aramaya başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious