Hırsızlar hiçbir fırsatı kaçırmıyor

  • Giriş : 05.11.2006 / 00:00:00

Erzurum'da saatteki hızı 110 kilometreye ulaşan fırtınanın neden olduğu çatı uçmalarını fırsat bilen hırsızlar çatıları arabalarına yükleyip kaçmak isterken polis tarafından yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gece saatlerinde başlayan ve il merkezinde etkili olan fırtına hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Fırtına nedeniyle camları kırılan araç sahipleri oto sanayiye akın etti. Pazar günleri normalde kapalı olan oto camcılar, fırtına nedeniyle sayıları artan müşterilerine hizmet sunmakta güçlük yaşadı. Araç sahipleri otomobillerinin kırılan camlarını değiştirmek için oto camcıların önünde sıra oluştururken, oto camcıların da fırtına nedeniyle yüzü gülmeye başladı.

Geceki fırtınada ticari aracının camı kırıldığı için 180 YTL'ye cam değiştirdiğini ifade eden Mustafa Mutlu isimli taksici, "Fırtınanın savurduğu bir cismin çarpması sonucu aracın camı kırılmış. Hiç yokken cebimden 180 YTL çıktı" diye konuştu.

Oto cam ustası Murut Lütfü Okan ise öğlene kadar 15 tane aracın kırılan camını değiştirdiğini ve bu sayının akşama kadar 30'a ulaşmasını beklediğini dile getirdi.

Bu arada şehirde son aylarda yaşanan hurda hırsızlığına karıştığı tesbit edilen bazı kişiler fırtınayı fırsat bilerek, yerlere ve sokaklara saçılan çatıları toplayıp araba ve at arabalarıyla olay yerinden uzaklaşmak isterken görevli polisler tarafından yakalandı. Bazı hırsızlar ise vatandaşların kendilerin ihbar ettiğini anlayınca çaldıkları çatı ve hurdaları bırakak kaçmayı tercih etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious