Hırsızlar iftar saatinde boş durmadı

  • Giriş : 18.10.2006 / 00:00:00

Güvenlik sistemleri satan işyerine giren hırsızlar masa üzerinde bulunan bilgisayar monitörünü çalarlarken güvenlik kameralarına yakalandılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Batman’da Kültür Mahallesi Mezopotamya caddesi üzerinde bulunan Elktro-Peks güvenlik sistemleri satan iş yerine dün akşam iftar saatinde dört hırsız kapıyı tornavida ile açarak masa üzerinde bulunan bilgisayar monitörünü alarak kaçtılar.

Yapılan hırsızlık ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. İşyerinin alarmı çalmasından sonra üst katta oturan iş yeri sahibi aşağı indiğinde hırsızları kaçarken görmesiyle kovalamaya başladı. Ancak onları yakalayamadı. İş yeri sahibi Mehmet Kara hırsızlık olayını şöyle anlattı.

“iftar açmak için üst katta bulunan evimize çıkmıştık. Uzun süre geçmeden işyerimizin alarmı çaldı. Aşağı koştum. Baktım dükkanın kapısı açıktı. Dört kişi kaçıyordu. Onları kovaladım. Çaldıkları bilgisayar monitörünü bıraktılar. Ancak onları yakalayamadım, kamera görüntülerini inceledik. Baktık ki görüntülerde her şey açıkça ortada. Ve polise haber vererek görüntüler sayesinde hırsızlar yakalandılar” dedi.
Görüntüleri inceleyen Batman Emniyet Müdürlüğü hırsızlar tek tek yakaladı ve adliyeye sevk etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious