Hırsızlar iftar vaktinde fırsat kolluyor

  • Giriş : 05.10.2006 / 00:00:00

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Mustafa Kihtır, özellikle iftar saatlerinde hırsızların fırsat kolladığını belirterek, "Vatandaşlarımız iftar vaktinde tedbirli olmalılar" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Osmangazi ve Nilüfer ilçelerinde vatandaşların iftar telaşından yaralanan hırsızlar 3 kişinin çantasını çalıp kayıplara karıştı. Bursa Emniyet Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, merkez Nilüfer ilçesi Konak Mahallesi'ndeki bir restoranda iftarını açan M. Öztürk (21)'ün içerisinde 80 YTL, kredi kartı, pırlanta küpe ve cep telefonu bulunan çantası kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafnıdan çalındı. Aynı restorantta iftar yapan 62 yaşındaki E. Atalar'ın da içerisinde cep telefonu ve 150 YTL'si bulunan çantasını çalan hırsızlar kısa sürede kayıplara karıştı.

Osmangazi İlçesi Nalbantoğlu Mahallesi'nde bir kafeteryada ise iftarını yapan S. Gürbüz'ün de içerisinde 50 YTL, kredi kartları ve 2 cep telefonu bulunan çantası çalındı. Bursa Emniyet Müdürlüğü her üç olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Asayiş Müdürü Mustafa Kihtır, polis olarak gerekli önlemleri aldıklarını, iftar vaktinde polislerin yarım saat geç iftar yaptığını söyledi. Asayiş Müdürü Kihtır; "Vatandaşlarımız iftar vaktinde ev ve işyerlerinde gerekli güvenlik önlemlerini alsınlar. Biz emniyet olarak, devriye gezen polis ekiplerimizle vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak için çalışıyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious