Hırsızlar kameralarına yakalandı

  • Giriş : 15.12.2006 / 00:00:00

Üsküdar'da bir bilgisayar firmasının kepenklerine otomobilleriyle çarparak içeri giren hırsızlar, 3 dakika içerisinde 100 bin YTL değerinde elektronik eşya çaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hırsızlık anı mağazadaki 4 güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.
Üsküdar'da elektronik malzemelerin satıldığı bir mağazaya sabaha karşı gelen hırsızlar, dükkanın kepenklerini açamayınca arabalarıyla dükkanın kepenklerini kırarak içeri girdiler. Mağazanın çalan alarmına aldırış etmeden yaklaşık 3 dakika içerisisinde plazma televizyonlar, cep telefonları, lap-topların da aralarında bulunduğu yaklaşık 100 bin YTL değerinde elektronik eşya çalan hırsızlar olay yerinden kaçtılar. Hırsızlık anı dükkandaki 4 güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Kayıtlarda hırsızların birbirlerine seslenmeleri de net şekilde duyuluyor. Olay sırasında vitrinleri de parçalayan hırsızlar olay yerinden kaçarak izlerini kaybettirdi.

Dükkanının soyulduğu ihbarını alan Mehmet Öznur, yatağından pijamalarla koşa koşa geldiği dükkanında gördüğü manzara karşısında şok oldu. Daha önce de dükkanın kepenklerinin zorlandığını fakat açılmadığını belirten dükkan sahibi Mehmet Öznur "hırsızlar 3 dakika içerisinde alacaklarını alarak dükkandan ayrıldılar. Biz geldik ama yetişemedik. Biz 3 kişi taşımakta zorlandığımız plazma televizyonu hırsızların tek başına taşıdığını güvenlik kameralarından izlediğimizde şok olduk." diye konuştu. Dükkanın ortaklarından Kadir Savaş ise böyle hırsızlık görmedim." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious