Hırsızlar okulu bilgisayarsız bıraktı

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

Elazığ'ın Keban ilçesinde hırsızların bilgisayarlarını çaldığı okula, Elazığ Emniyet Müdürlüğünce temin edilen bilgisayar ve donanım malzemeleri teslim edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İlçe Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, bilgisayarları çalınan Fevzi Çakmak İlköğretim Okuluna yeni bilgisayar ve donanım malzemelerinin teslimi nedeniyle düzenlenen törende, 21 Aralık 2006 tarihinde okuldan 16 bilgisayar ve projeksiyon cihazının çalındığını anımsattı.

Bilgisayarların çalınması nedeniyle okulun eğitiminin olumsuz yönden etkilendiğini ifade eden Güzelyazıcı, ''Emniyet müdürlüğümüze bilgi verilmesi üzerine müdürümüz Mehmet Tekin'in katkılarıyla 15 bilgisayar kasası, 15 monitör, bir yazıcı ve yan ürünleri temin edilerek okul müdürü Fethi Demir'e teslim edildi'' dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kesginer de okulda meydana gelen hırsızlık sonrasında emniyet müdürlüğünün konuyla ilgilendiklerini belirterek, Tekin ve Güzelyazıcı'nın kendilerine çalınan bilgisayarların yerine yeni malzemelerin gönderileceğini söylediklerini belirtti.

Yeni bilgisayar ve malzemelerin ikinci dönem açılışına yetiştirildiğini anlatan Kesginer, ''Bilgisayarlar şu anda öğrencilerimizin eğitiminde kullanılmaya başlamıştır. Bilgisayarların çalınması nedeniyle eğitimin aksamasının önüne geçilmiştir. Duyarlı davranışlarından dolayı Tekin ve Güzelyazıcı'ya teşekkür ederim'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious