Hirsizlar otomobil çalarken çok rahat

Hirsizlar otomobil çalarken çok rahat.10551
  • Giriş : 29.11.2005 / 00:00:00

Esenler Belediyesi'nin güvenlik kamerasina yakalanan hirsizlik olayi, hirsizlarin otomobil çalarken ne kadar rahat oldugunu gözler önüne serdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Araçtan inen Recep Çevik'i gözüne kestiren hirsiz, aracin anathatarini ele geçirmek için Çevik'i dügün salonunun içine kadar takip ediyor. Bir firsatini bulup anahtari çalan hirsiz, rahat bir sekilde disari çikarak etrafi kesiyor. Nizami bir kalkis için aracin önünü ve arkasina bakan hirsiz, daha sonra sinyalini çakarak kalkis yapiyor ve bölgeden uzaklasiyor. Bu asamaya kadar herseyi eksiksiz yapan hirsiz, yaptiklarinin Esenler Belediyesi'inin güvenlik kamerasi tarafindan saniye saniye kaydedildigini bilmiyor. Kamera görüntülerini izleyen polis simdi heryerde hirsizi ariyor.

Gerçeklesen hirsizlik olayi sonrasi belediye güvenlik kamerasina takilan görüntüleri polise teslim eden araç sahibi Recep Çevik, olay günü bir yakinin dügünü için dügün salonuna gittigini belirtti. Dügün için içeriye girdikten sonra akrabalariyyla muhhabbete basladigini söyleyen Çevik, içerinin çok kalabalik oldugunu bu yüzden araba anahtarinin çalindigini fark etmedigini söyledi. Çevik, "45 dakika sonra disariya çiktigimda arabam çalinmisti. Ceplerimi kontrol ettigimde anahtarim da yerinde yoktu. Yoldan geçenlere ve çevre esnafinina sordugumda araci görmediklerini söylediler. Dügün salonunun önündeki kamerayi görünce belediyedeki yetkililerden arabamin çalinmasi aninndaki görüntüleri istedim. Hirsizin saniye saniye aracimi çaldigi görüntüleri daha sonra polis ekiplerine teslim ettim." seklinde konustu.

Görüntülerde, aracini çalan iki kisinin yüzlerinin çok net farkedildigini ifade eden Çevik, olayin üzerinden günler geçmesine ragmen aracinin hala bulunamadigini ifade etti. Çevik, hirsizlara, kapkaççilara ve gaspçilara verilen cezalarin caydirici olmadigini bu sebeple de suçlarin önünün alinamadigini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious