Hırsızlar parmak ısırttı!

  • Giriş : 02.09.2006 / 00:00:00

4 ayrı eve giren hırsızlar, ev sahiplerinin uyuduğu sırada baş uçlarından cep telefonu, para ve ziynet eşyalarını alıp kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yatak odasındaki komidinin üzerindeki para ve cep telefonlarını çalan hırsızların cesareti ev sahiplerini bile şaşırttı.
Bursa Emniyet Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, ilk olay Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 'Toplum Destekli Polis' projesi için Bursa'da pilot bölge seçilen Konak Mahallesi'nde gerçekleşti. Polisin hırsızlık olaylarını yakın takibe aldığı mahallede R.H. isimli vatandaşın evine giren hırsız veya hırsızlar, ev sahibinin uyuduğu sırada içersinde kredi kartı, bir miktar para ve nüfus cüzdanının bulunduğu çanta ile cep telefonunu çaldı. Sabah saatlerinde uyanan ev sahibi, hırsızılğı farkedince hemen polisin kapısını çaldı. Yapılan incelemede hırsızların balkon kapısı ve camlarından kaçtıkları belirlendi.

İkinci olay ise, yine merkez Nilüfer ilçesi Barış Mahallesi'nde meydana geldi. E.S. isimli vatandaş, saat 05.00 sıralarında içerdeng elen sesler üzerine uyandı. Evin içerisinde esmer, siyah tişörtlü, kot pantolonlu genç bir erkek şahıs gören ev sahibi şahsın peşinden gitmesine rağmen hırsızı yakayalamadı. Evinde yapıtğı araştırmada yatak odası komidinin üzerinde bulunan cep telefonu ile pantalonunun cebindeki bir miktar paranın çalındığını farkeden ev sahibi polise müracaat etti. Fethiye Mahallesi'ndeki üçüncü olayda ise, M.S.D.'nin evine giren hırsız, ev sahibinin pantalonunun cebindeki para ve cep telefonunu alıp kaçtı.

Son olayda ise, Fethiye Mahallesi'nde ikamet eden H.Ç., sabahın ilk saatlerinde uyandığında çocuğuna ait pantolon ile cüzdanı yerde gördü. Evinde yapıtğı incelemede cüzdanı kontrol eden ev sahibi H.Ç., bir miktar parasının çalındığını söyleyerek polise başvurdu. Olay yerine gelen polis ekipleri, evin giriş kapısında herhangi bir zorlamanın olmadığını, muhtemelen hırsızın anahtar uydurma suretiyle içeriye girdiğini belirledi. Bursa Emniyet Müdürülğü ekipleri her dört hırsızlıyk olayı ile ilgili olarak geniş çaplı soruşturma başlattı. Vatandaşlar, hırsızların içerde insan olmasına rağmen içeriye rahatlıkla girmelerini şaşkınlıkla karşıladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious