Hırsızlar polisle çatıştı

  • Giriş : 19.12.2006 / 00:00:00

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde bir otelde konaklayan ayakkabı toptancısına ait kamyoneti çalan iki hırsızlık zanlısı, polisle çatıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polisin etkisiz hale getirdiği iki zanlıdan biri kaçtı, diğeri yakalandı. Yozgat'a bağlı Sorgun ilçesinde dün gece geç saatlerde yaşanan hırsızlık olayı sonrası zanlılar ile polis arasında çatışma yaşandı. Zanlılardan biri yakalanırken, eşkali belirlenen ikinci zanlıyı yakalama çalışmaları devam ediyor.
Edinilen bilgilere göre ayakkabı toptancılığı yapan Mehmet Merdivenli ve arkadaşı Sorgun ilçesinde bir otelde konaklarken, otel önünde 38 EP 459 plakalı kamyonetleri gece 23:30 sıralarında çalındı. Mehmet Merdivenli'nin durumu polise bildirmesiyle Yozgat ve Sivas yollarındaki tüm kavşaklar kesildi. Polisi karşısında gören iki hırsızlık zanlısı kaçmaya başladı. Polisin tüm uyarılarına rağmen durmayan zanlılar, polis arabasına çarparak kaçmaya devam etti. Bu esnada zanlılardan biri polise ateş açtı. Polis karşılık verince kısa süreli çatışma yaşandı. Polisten kaçan iki zanlı Esentepe mevkiinde aşırı hız nedeniyle uçurumdan bir apartmanın bahçesine uçtu. Araçtan çıkarak kaçan zanlılardan H.A polis tarafından başka bir araçla kaçarken kıstırıldı ve silah zoruyla yakalandı. Diğer zanlıyı yakalama çalışmaları sürüyor.

Öte yandan, ayakkabı yüklü aracını çaldıran Mehmet Merdivenli, "Biz toptancılık yapıyoruz. Bir otelde konaklıyorduk. Gece geç saatlerde arabamızın çalındığını görünce polise haber verdik. Polisler zanlıları tespit etmiş. Çatışma falan yaşanmış. Zanlılardan biri yakalanmış. Kamyonetimizle uçuruma yuvarlanmışlar. Maddi zarar var kamyonetimizde, ancak en büyük tesellimiz polisimizin bu olayda üzücü bir durum yaşamamasıdır. Adalet gereken cezayı verecektir." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious