Hırsızlar sınır tanımıyor! MİT soyuldu

  • Giriş : 30.08.2007 / 17:55:00

Ankara'nın Çamlıdere ilçesinde yaşanan olay hırsızlıkta sınır tanımadığını bir göstergesi oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hırsızlar, Millî İstihbarat Teşkilâtı (MİT) ve Çamlıdere Belediyesi'ne ait trafo ile su motoru çaldılar.

Net Gazete'nin haberine Çamlıdere Belediye Başkanı Caner Can, dünyada böyle bir hırsızlık yaşanmadığını belirterek, "Bir yıldan beri trafolar çalınıyor. Hiç kimse bir şey yapamadı. Çamlıdere resmen hırsızlara teslim olmuştur" dedi.

Belediyeye ait trafoların çalındığını dile getiren Can, "Şu anda 3 tane su motoru çalındı. Köylerin elektik trafoları ve telefon telleri çalındı. Bir senedir bu hırsızlıklar devam ediyor. Çaresizlik içindeyim. Trafomu koydurdum, ne zaman çalınacak diye bekliyorum" diye konuştu.

Can, trafolara bir güvenlikçi dikildiği zaman yılda 24 milyar liraya mal olacağını ifade ederek, "Bir güvenlikçi koysak bize yılda 24 milyar liraya mâl olacak. Trafoların değeri 4 milyar, su motorunun değeri 20 milyar. Zaten güç şartlar altında hizmet veren Çamlıdere Belediyesi, bu hırsızlıklar yüzünden maddi olarak sıkıntıya düşmüştür. Etimiz ne budumuz ne. Jandarma ve emniyetin gerekli tedbirleri alıp hırsızları yakalaması gerekiyor. Çamlıdere'nin Kuşcular köyünde 11 kilometrelik trafoyu çalmışlar,

Bayındır köyü içme suyu trafosu, belediyenin 3 yerde trafosu çalındı. MİT'in hem trafosu hem su motorlarını çaldılar" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious