Hırsızlar yüzsüz çıktı

  • Giriş : 05.10.2006 / 00:00:00

Ankara'da çaldıkları otomobillerin jantlarını sökdükten sonra araçları acımasızca parçalayan 4 kişiden 3'ü suçüstü yakalanırken 1 kişi kaçmayı başardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Polis ekiplerinin sabaha karşı yaptıkları operasyonda biri bayan olmak üzere toplam 3 kişi gözaltına alınırken 1 kişi ise kaçmayı başardı. Yakalanan hırsızlık zanlılarının kameralara bakarak 'yaptıkları işten zevk aldıklarını ve tekrar hırsızlık yapacaklarını' söylemeleri ise herkesi şaşırttı.

Olay bu sabah saat 07.00 sıralarında meydana geldi. Kayaş'a bağlı Akşemsettin Mahallesi'nde bulunan Çamlık mevkiinde çaldıkları araçların jantlarını sökmeye çalışan şahıslar devriye gezen polisler tarafından farkedildi. Araçların parçalanması sırasında oluşan yüksek sesi duyan polis ekipleri 4 hırsızlık zanlısının bulunduğu mekana suçüstü yaptı. Polislerin geldiğini gören zanlılar ise kaçmaya başladı. Yaşanan kovalamacada Sena Yıldız, Hasan Aktaş ve İsmail Ulaş Canatan'ı yakalanarak gözaltına alınırken 1 kişi ise kaçmayı başardı.

Polis ekipleri yaptığı incelemede, düz kontak yapılarak çalındığı tespit edilen 06 ZJM 36,06AE 2699, 06 F 0765, 06 ZFS 13 ve 06 TLZ 93 plakalı otomobillerin lastikleri ve jantları dahil olmak üzere birçok parçasının söküldüğünü belirledi. Hırsızlık zanlılarının çaldıkları otomobillerin camlarını da taşla kırdıkları gözlendi.

Daha önce de hırsızlık suçu işlediği için cezaevinde yatan ve geçtiğimiz hafta tahliye olan İsmail Ulaş Canatan'ın (18) gazetecilere söyledikleri ise herkesi şaşırttı. Bir gün içinde keyfi olarak 5 otomobil çaldıklarını ve parçaladıklarını söyleyen İsmail Ulaş Canatan, kameralara dönerek "Bu işi yapmaktan keyif alıyorum.Cezaevinden çıkınca hırsızlığa devam edeceğim" dedi. Canatan'ın 1 cinayet, 2 gasp, 15 hırsızlık,10 tane de oto hırsızlığı suçundan dosyası olduğu ortaya çıktı.

Araçlarını parçalanmış halde gören vatandaşlar ise hırsızlık zanlılarının soğukkanlı ve rahat tavırları karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious