Hırsızlara karşı şirket!

Hırsızlara karşı şirket!.13643
  • Giriş : 22.06.2008 / 10:19:00

Antalyalı iş adamı Ahmet Akçakavak, evinin iki kez, telefon şirketinin üç kez, marketinin bir kez ve otomobilinin iki kez soyulması üzerine "Biber Gazlı Güvenlik Sistemi" şirketi kurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ahmet Akçakavak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evi, iş yeri ve otomobiline bir çok kez hırsız girmesi üzerine güvenlik şirketi kurmaya karar verdiğini söyledi. "Para kazanmak için değil hırsızlardan intikam almak için bu şirketi kurdum" diyen Akçakavak, kendi durumundaki insanlara hizmet sunmak amacıyla şirketi kurduğunu kaydetti.

Akçakavak, İstanbullu bir mucit tarafından geliştirilen sistemin diğer güvenlik uygulamalarından ayıran en büyük özelliğinin, korunması gereken alana bir insan girdiği zaman sistemin devreye girerek biber gazı püskürtmeye başlaması olduğunu kaydetti. Ahmet Akçakavak, içerde bulunan kişinin her hareketinde yüksek basınçla içeriye biber gazı püskürtüldüğünü belirtti. Biber gazının üç saniyede 50, yedi saniyede 100 metrekarelik alanı etkisi altına aldığını anlatan Akçakavak, sistemin devrede olduğu sırada içeri giren kişinin mutlak surette biber gazına maruz kalacağını vurguladı. Akçakavak, sistemde, gaz püskürtmenin yanı sıra alarm, yangın ihbarı ve cep telefonu yönlendirmesinin de aynı anda çalıştığını vurguladı.

Akçakavak, bu sistemin yalnızca insana duyarlı olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious