Hırsızlara meydan dayağı

  • Giriş : 26.08.2006 / 00:00:00

Konya'da bir kuyumcuyu soymaya çalışan 3 hırsızı yakalayan çarşı esnafı hırsızlara linç girişiminde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre olay Konya'nın Merkez Selçuklu ilçesinde, Tevfikiye Caddesi üzerindeki Yeraltı Kuyumcular Çarşıs'ında gerçekleşti. Yeraltı çarşışındaki bir dükkana giren 3 şahıs kuyumcuda çalışan M.K. (55) ile görüşerek bilezik almak istediklerini söyledi. Bunun üzerine M.K. masadaki vitrinin kildini açarak müşteri sandığı hırsızlara bilezikleri göstermeye başladı.

Camdaki vitrinlere de bakmak istediklerini söyleyen 2 hırsız M.K.'yı dükkandan çıkartarak dükkanın önüne getirdi. 2 hırsız M.K'yı dükkan'ın önünde oyalamaya çalışırken dükkanın içinde kalan bir kişi de masa vitrinindeki bilezikleri almaya başladı.

Ancak durumu fark eden M.K. cebinden çıkardığı anahtarı ile dükkan kapısını kilitledi. M.K'nın dükkan kapısını kilitlemesi ile hırsızlardan biri içerde kalırken yakalanacaklarını anlayan diğer iki hırsız olay yerinden kaçmaya çalıştı. M.K.'nın diğer kuyumculara haber vermesi üzerine çarşı esnafı kaçmaya çalışan hırsızları yakaladı. Dükkandaki hırsızı da çıkartan esnaf yakaladığı hırsızları çarşının ortasında dövmeye başladı. Çesitli yerlerinden darp edilen hırsızlar orta derecede yaralandı.

Olay yerine gelen polis ekipleri daha önce 33 sabıka kaydı olan Hacı G'yi (57) daha önceden 3 sabıka kaydı olan Mesut Y'yi (28) ve 8 sabıka kaydı bulunan Doğan A'yı (26) çarşı esnafının elinden kurtararak gözaltına aldı.

Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından çarşı esnafının elinden kurtarılan 3 hırsız zanlısı 112 acil servis ambulansı ile Konya Numune Hastanesine kaldırıldı. Numune Hastanesi'nde tedavi edilen zanlılar bugün adliyeye çıkarıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious