Hırsızlardan intikam almak için güvenlik şirketi kurdu

Hırsızlardan intikam almak için güvenlik şirketi kurdu.9927
  • Giriş : 22.06.2008 / 22:36:00
  • Güncelleme : 22.06.2008 / 22:37:55

Antalyalı iş adamı, hırsızlardan intikam almak için ''Biber Gazlı Güvenlik Sistemi'' şirketi kurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalyalı bir iş adamı, evi, iş yeri ve otomobiline bir çok kez hırsız girmesi üzerine güvenlik şirketi kurdu.

Ahmet Akçakavak, yaptığı açıklamada, evinin iki kez, telefon şirketinin üç kez, marketinin bir kez ve otomobilinin iki kez soyulduğunu belirtti.

İNTİKAM ALMAK İÇİN ŞİRKET KURDU

''Para kazanmak için değil hırsızlardan intikam almak için bu şirketi kurdum'' diyen Akçakavak, kendi durumundaki insanlara hizmet sunmak amacıyla şirketi kurduğunu kaydetti. ''Biber Gazlı Güvenlik Sistemi'' şirketi kuran Akçakavak, İstanbullu bir mucit tarafından geliştirilen sistemin diğer güvenlik uygulamalarından ayıran en büyük özelliğinin, korunması gereken alana bir insan girdiği zaman sistemin devreye girerek biber gazı püskürtmeye başlaması olduğunu kaydetti.

HIRSIZA BİBER GAZI PÜSKÜRTÜYOR

Akçakavak, içerde bulunan kişinin her hareketinde yüksek basınçla içeriye biber gazı püskürtüldüğünü belirtti. Biber gazının üç saniyede 50, yedi saniyede 100 metrekarelik alanı etkisi altına aldığını anlatan Akçakavak, sistemin devrede olduğu sırada içeri giren kişinin mutlak surette biber gazına maruz kalacağını vurguladı. Akçakavak, sistemde, gaz püskürtmenin yanı sıra alarm, yangın ihbarı ve cep telefonu yönlendirmesinin de aynı anda çalıştığını vurguladı. Akçakavak, sistemin hırsızlara ve soygunculara karşı yüzde yüz etkili olduğunu savundu.

SADECE İNSANA DUYARLI

Antalyalıların bu sisteme büyük ilgi gösterdiğini de anlatan Akçakavak, özellikle kuyumcu, marketçi ve beyaz eşya mağazası sahiplerinin dükkanlarına biber gazlı güvenlik sistemini yerleştirmeye başladıklarını belirtti. Diğer sistemlerin kuş, fare, kedi gibi canlılarda da alarma geçtiğine işaret eden Akçakavak, bu sistemin yalnızca insana duyarlı olduğunu sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious