Hırsızları öldüren sanığı 30 yıl

  • Giriş : 19.04.2007 / 00:00:00

İzmir Konak'ta, elindeki paraları gaspetmek isteyen hırsızlıktan sabıkalı 2 kişiyi öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanığa, 30 yıl 10 ay hapis cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmir 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Ulaş Hepduyucu ile avukatlar katıldı. Ulaş Hepduyucu, mahkemede verdiği ifadede, pazarcılık yapan babasının verdiği paraları bütünlemek için döviz bürosuna giderken kendisine omuz atan 2 kişiyle tartıştığını kaydetti. Bu kişilerin, kendisini dövmelerine karşın paraları vermediğini kaydeden Hepduyucu, “Daha sonra bu kişilerin yanımdan otomobille geçtiklerini gördüm. Birisi silahını bana doğrulttu. Kendimi korumak amacıyla ben de ateş ettim” dedi.

Sanık avukatı Ergun Bademci de sanığın meşru müdafaa koşulları içinde suçu işlediğini öne sürerek, sanığın tahliyesini istedi. Bademci mahkemeden, bu isteğin kabul edilmemesi durumunda, ağır tahrik hükümlerinin uygulanmasını istedi. Yargılama sonunda mahkeme heyeti sanığa, önce müebbet hapis cezası verdi. Duruşmalardaki iyi halini dikkate alan mahkeme heyeti, sanığın müebbet hapis cezasını 30 yıl hapis cezasına çevirdi. Sanık Hepduyucu, ruhsatsız silah taşımak suçundan da 10 ay hapis cezası aldı. Avukat Bademci, kararı temyiz edeceklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious