Hırsızların gözü akaryakıtta

  • Giriş : 06.07.2006 / 00:00:00

Akaryakıt zamlandı, hırsızlar gözlerini araçların akaryakıt depolarına dikti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ankara'da bir kamyonun mazot deposunu hortumlarla bidonlara boşaltırken mahalle sakinleri tarafıdan fark edilen kişiler, polislerden son anda kaçmayı başardı.
İlginç hırsızlık olayı gece saatlerinde Keçiören İlçesi Etlik semtinde meydana geldi. Yol kenarında park halinde olan 06 VER 66 plakalı kamyonun mazot deposunu gözüne kestiren akaryakıt hırsızları, kullandıkları 06 TME 04 plakalı araçtan inerek ellerinde bidonlarla kamyona yaklaştılar. Araçta bir kişiyi gözcü bırakan şahıslardan ikisi kamyonun mazot deposunu açarak depodaki mozotu çekmek için gerekli düzeneği kurdu. Sadece basit bir hortum ile kurulan düzenekle kamyonun mazot deposundaki mazotu bidonlara çeken şahıslar bir mahalle sakini tarafından fark edildi. Durumu fark eden vatandaş, şahısların kamyondan mazot çaldıklarını polise ihbar etti. Bunun üzerine Keçiören polisi şahısları suçüstü yakalamak için harekete geçti. Ancak cadde girişine araç içerisinde gözcü olarak bıraktıkları üçüncü şahıs, polisleri fark ederek arkadaşlarına haber verdi. Üç bidonu doldurmayı başaran mazot hırsızları, son bidonu dolduramadan suç aletleri olan bidon ve hortumları olay yerinde bırakıp yaya olarak kaçtılar. Gözcü olan şahıs da aracı terk ederek arkadaşlarıyla birlikte olay yerinden kaçtı.

Polisler, kaçan şahısları çevrede yaptıkları tüm aramalara rağmen bulamadı. Daha sonra tekrar olay yerine gelen polis ekipleri kamyonun sahibi olan Bilal Çiftçi'ye cep telefonundan ulaşarak kamyonundan hırsızların mazot çaldıklarını söyledi. Uykulu şekilde elinde bıçakla hemen aşağı inen Bilal Çiftçi, karşısında polisleri görünce biraz sakinleşerek olayı anlamaya çalıştı. Polislerin olayı anlatmasıyla olup biteni anlayan Çiftçi, aynı olayın farklı şekillerde diğer kamyoncu arkadaşlarının da başına geldiğini söyledi. Olay yerine gelen vatandaşlar ise olaya şaşırarak tepkilerini dile getirdiler.

Polis şimdi olay yerinde terk edilen araçtan yola çıkarak mazot hırsızlarına ulaşmaya çalışıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious