Hırsızların vicdan azabı 5 yıl önceki cinayeti aydınlattı

  • Giriş : 08.02.2006 / 00:00:00

Konya'da 2001 yılında çıkan yangın sonucu öldüğü sanılan bir kişinin, cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sanıkların vicdan azabı çektikleri için cinayeti itiraf ettikleri öğrenildi.
Benzeri polisiye filmlerde görülebilecek cinayet Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği'in çalışmalarıyla ortaya çıktı. Alınan bilgiye göre, Konya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri tarafından Adana Çevre Yolu'nda bir alışveriş merkezinin deposunda bulunan kasanın soyulması üzerine geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Çelik kasadan hırsızlık olayıyla ilgili Şükrü Ç. (18) ile Mehmet Y'ye (20) ulaşan polis, şahısların başka suçlara da karışması ihtimali üzerine soruşturmayı derinleştirdi. Mehmet Y. ile Şükrü Ç.'nin kasa hırsızlığını Halil Y. (19), Rahim A. (19) ve Ayhan Y. (19) ile gerçekleştirdiğinin öğrenilmesi üzerine polis operasyon başlatarak 5 kişiyi gözaltına aldı.

Yakalanan 5 kişinin 2001 yılından bu zamana kadar 6 ayrı hırsızlık suçunu işlediğini ortaya çıkaran polis, sorguda aynı zamanda 2001 yılında yaşanan ölümlü yangının aslında cinayet olduğunu belirledi. Hırsızlıktan yakalanan Rahim A. ve Ayhan Y.'nin, polis sorgusunda, 2001 yılında hırsızlık için merkez Meram ilçesi Hatıp Mahallesi'nde bulunan 73 yaşındaki Mevlüt Baran'ın evine girdiklerini ifade ederek, "Mevlüt Baran'ın oğlunun yanında işçi olarak çalışıyorduk. Baran'ın bir holdingde bulunan yüklü miktarda parasını çektiğini öğrendik ve gece olunca eve girdik. Evde parayı arıyorduk. Bu sırada Baran uyandı ve aramızda boğuşma başladı . Baran, tekmelerimizle yere düştü. Biz de yastıkla boğarak öldürdük. Ardından da kolonya ile evi yaktık, çıkarken de elektrik tellerine su dökerek kısa devre yaptı süsü verdik" şeklinde ifade verdiği öğrenildi. Sanıkların vicdan azabı yaşadıkları için cinayeti itiraf ettikleri bildirildi.

Hırsızlık ve cinayet suçlarından gözaltına alınan toplam 5 kişi bugün adliyeye sevk edildi. Sanıkların adliyeye getirilmeleri sırasında geniş güvenlik önlemi alındı. 5 sanığın evlerinde yapılan aramada 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet pompalı av tüfeği, 4 adet kuru sıkı tabanca, 6 adet tabanca fişeği, 50 adet av tüfeği fişeği , 4 adet laptop bilgisayar, 1 adet digital fotoğraf makinesi, 1 adet müzik seti polis tarafından ele geçirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious