Hırsızlık çetesi yakalandı

  • Giriş : 29.03.2007 / 00:00:00

''Kasa' adı verilen bir operasyonda, çok sayıda hırsızlık, gasp, yaralama ile iş yeri kurşunlama olaylarına karıştıkları öne sürülen 52 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Asayiş Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, İstanbul'da meydana gelen çeşitli suçlara ilişkin yürütülen çalışmalarda, Gaziantep'te cezaevinde bulunan Y.Y'nin elebaşı olduğu çıkar amaçlı bir suç örgütünün, çok sayıda gasp, hırsızlık ve iş yeri kurşunlama olaylarını gerçekleştirdikleri belirlendi.

Çalışmaların, ''Kasa'' adı verilen operasyona dönüştürülmesinin ardından, Gaziosmanpaşa, Sarıyer, Küçükçekmece, Üsküdar, Maltepe, Esenler, Eyüp, Kadıköy, Fatih, Beyoğlu, Büyükçekmece, Bağcılar, Bayrampaşa ve Şanlıurfa'da 42 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonlarda, 52 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Bu kişilerin üzerlerinde, evlerinde ve gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda, 1 adet ''Akrep'' diye tabir edilen uzun namlulu otomatik silah, 1 adet kalaşnikof, 7 adet tabanca, 1 av tüfeği, 38 adet ziynet eşyası, 69 adet cep telefonu, 35 adet değişik elektronik eşya, 6 adet dizüstü bilgisayar, 3 bin 900 dolar, 2 bin avro ile 20 adet değişik iş yerinde çalıntı çelik kasa ile kapıları açmada kullanılan
kesici aletler ele geçirildi.Şüpheliler arasında N.D adlı kadın bir avukatın da bulunduğu öğrenildi.

-61 İŞ YERİNDEN HIRSIZLIK-

Çıkar amaçlı suç örgütü üyelerinin, 61 ayrı iş yerinden hırsızlık, 2 kişinin silahla yaralanması, 1 kişiden gasp ve bir iş yerinin kurşunlanması olaylarına karıştıkları bildirildi.
Şubedeki işlemleri tamamlanan şüpheliler, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekiplerinin güvenlik önlemleri eşliğinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildiler.

-AYDINLATILANLAR-

Bu arada yapılan açıklamada, 25 Aralık 2006 tarihinden bu güne kadar
gerçekleştirilen asayiş operasyonlarında, 4 bin 187 şahsa karşı, 3 bin 469 da mala karşı işlenen suçun aydınlatıldığı bildirildi.
Ayrıca, 2007 yılının 87 günlük bölümünde yapılan operasyonlarında, değişik çap ve markalarda 3 bin 196 adet tabanca ele geçirildiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious