Hırsızlık çetesine Jandarma darbesi

  • Giriş : 24.09.2006 / 00:00:00

Karabük İl Jandarma istihbarat timleri ile Karabük Cumhuriyet savcılığının büyük bir gizlilik içinde bir senedir yürüttüğü çete operasyonunda bir hırsızlık çetesi çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

'Ordulular Çetesi' olarak bilinen ve il il dolaşıp köylerden ve resmi kurumlardan jeneratör, su motoru, çapa motoru gibi aletler çalan 25 kişilik çetenin, biri kadın olmak üzere 13 üyesi Karabük İl Jandarma ekiplerinin Karabük Cumayanı köyü mevkiinde yaptığı operasyon ile yakalandı.
Alınan bilgiye göre, jandarma ekipleri, Karabük Kemaloyman mevkiinde bulunan Telekom binasından, Safranbolu ve Eskipazar köylerinden jeneratör ve Cumayanı köyünden çapa motoru çalınması üzerine harekete geçti. Daha evvelden aynı suçu işleyen ve Ordulular Çetesi olarak bilinen çete elemanlarını Sakarya, Ordu, Karabük ve Niğde illerinde eş zamanlı yapılan operasyon ile 15 kişi yakalandı. Diğer elemanlarının yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Ordu'nun Kabataş ilçesi nüfusuna kayıtlı ve aynı sülaleden olan hırsızlar, bu güne kadar 20 değişik ilde hırsızlık olayı gerçekleştirdiği belirtildi. Çetenin çaldığı jenaratör, çapa motoru, su motorunu ikinci el satan yerlere 3 ila 7 bin YTL'ye sattıkları ve bu yerlerinde 40 ila 50 bin YTL olan bu aletleri 14 ila 16 bin YTL'ye sattıklarını belirten çete elemanlarının suç dosyasının kabarık olduğu, bazı çete elemanlarının ise şartlı tahliyeden yararlanıp çıktıkları belirtildi. Bazı çete elemanlarının ise yine hırsızlık suçundan cezaevinde olduğu öğrenildi.

Çete mensuplarından Ümit G.(36), Kadir G.(33), İsmail E. (25), Erdoğan A. (34), Şaban K. (50), Cesur K. (27), Süleyman A. ( 46) tutuklanarak Karabük Kapalı Cezaevi'ne konuldu. Çetenin kadın elemanı S.E.(27) ve diğer üyeleri ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious