Hırsızlık genç kızı kurtardı

Hırsızlık genç kızı kurtardı.7744
  • Giriş : 29.04.2008 / 20:41:00

İZMİR’de tanıştığı hırsızlık suçundan sabıkalı sevgilisinin Adana’ya götürüp, fuhuş ve hırsızlık batağına sürüklemek istediği 15 yaşındaki Y.B.’yi, sevgilisinin yaptığı ileri sürülen hırsızlık olayı kurtardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmir’in Balçova İlçesi’nde yaşayan Y.B., bir kafeteryada tanıştığı kadın satıcılığı ve hırsızlık suçundan sabıkalı 35 yaşındaki Ömer Artuğ’a aşık oldu. Y.B.’yi “Seni çok seviyorum, sensiz yaşayamam” diyerek kandıran Artuğ, 7 Mart’ta onu Adana’ya kaçırıp, uzaktan akrabası olarak tanıttığı Rabia Ergül’ün Yeşilyurt Mahallesi’ndeki evine götürdü. Artuğ, bir süre sonra “Paramız kalmadı, iş bulman gerek, benim sabıkam olduğu için bana iş vermiyorlar” diyerek, genç kızı erkeklerle fuhşa zorladı. Fuhuş yapmamak için direnen Y.B,, önceki gün İzmir’e dönmek istediğini söyledi. Artuğ, bu teklifi kabul etmiş gibi görünüp, ev sahibinin yatak odasındaki dolabın çekmecesinde sakladığı 2 bin 500 YTL ile cep telefonunu da alarak, Y.B. ile birlikte 35 AR 2358 plakalı Ford Connect marka kamyonetine binerek ayrıldı.

EV SAHİBİ HIRSIZLIĞI FARK ETTİ

Misafirlerinin evdeki para ve telefonu çaldığını fark eden Ergül, taksiye binip, zanlıların peşine düştü, 155’i de arayıp polisten yardım istedi. Ergül’ün takip ettiğini anlayan Ömer Artuğ, bir süre sonra polisleri de fark edince, onlardan kurtulmak için hız yaptı, ancak, kaçamayıp, bir yaya ile 2 araca çarptı. Mücahitler Bulvarı valilik yakınında yakalanan Artuğ, gözaltına alındı. Üzerinden çaldığı para ile cep telefonu çıkan zanlı, sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece ‘emniyeti suistimal yoluyla hırsızlık yapmak’ ve ‘zorla kadın pazarlamak ve fuhşa teşvik etmek’ suçlarından tutuklandı.

Çocuk Şubesi’ne götürülen ve İzmir’den gelecek ailesine teslim edilecek olan Y.B.’nin polise verdiği ifadesinde, “Beni kendine aşık ettikten sonra evleneceğini söyleyerek Adana’ya getirdi. Karısının akrabası olduğunu öğrendiğim Rabia Ergül’ün evine bıraktı. İş bulamadığını söyleyip, beni erkeklere pazarlamak istedi” dedi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious