Hırsızlık hayra vesile oldu

  • Giriş : 07.02.2007 / 00:00:00

Lösemili Çocuklara Yardım Vakfı'nın (LÖSEV) TBMM'deki bağış kumbarasından 20 YTL'yi çalan hırsızlar, buradaki 1 YTL'ye bile muhtaç çocuklara, farkında olmadan iyilik yapmış oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Ziyaretçi Kabul Salonu'nda bulunan, özel sektörün işlettiği TBMM kafeteryasının çalışanları önceki sabah işyerine geldiklerinde, camın kırıldığını görünce polisi haberdar etti. Kasayı zorlayan ancak açamayan hırsızların, LÖSEV bağış kutusundaki paraya göz diktiği anlaşıldı. Kutudaki paranın 20 YTL kadar olduğu açıklandı.

Bir yandan soruşturma açılırken, bir yandan da kırılan ahşap yardım kutusu yerine, öncekinden daha büyük ve camdan yapılan maket ev şeklindeki yardım kutusu yerleştirildi. TBMM Başkanı Bülent Arınç, yardım kampanyası başlatıp ilk bağışı da yaptı: 200 YTL. Bu parayı Arınç adına kutuya, Başmüşaviri Kemal Öztürk attı. Kampanyaya ilk gün, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Osman Koca, İletişim Daire Başkanı Feridun Keşir, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Fatih Ören, bazı birim amirleri, bazı polisler destek verdi. Kampanya için yanında bozuk para getiren Genel Sekreter Yardımcısı Ali Osman Koca ise yardım miktarının yüksek olduğunu görünce, mesai arkadaşlarından 70 YTL borç alarak bağışta bulundu. Lösemili çocuklar yararına başlatılan yardımın ilk gününde 750 YTL civarında bağış yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious