Hırsızlık yaparken suçüstü yakalandılar

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Zonguldak'a İzmit'den hırsızlık amacıyla geldikleri belirlenen 5 kadın hırsız, kadınların dalgınlıklarından faydalanarak el çantalarını ve cep telefonlarını alırken suçüstü yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Anneler Günü nedeniyle çarşıya alışveriş yapmaya gelen vatandaşların dalgınlığından istifade eden hırsızlık şebekesi suçüstü yakalandı. Alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar, Zonguldak cadde ve sokakları hediye almak için doldurdu. Polis, olası hırsızlık, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı güvenlik önlemlerini artırdı. Buna rağmen İzmit'ten geldikleri belirlenen H.Ö, Ö.Ö, Y.Ö, N.A. ve B.F. alışveriş yapan bayanların dalgınlığından faydalanarak içerisinde cep telefonu ve cüzdan olan el çantasını almayı başardı. Hırsızların ismi açıklanmayan ve Çaycuma adliyesinde hakimin eşinin de çantasını çaldıkları belirlendi. İhbar üzerine sivil polisler, eşgal üzerine yaptıkları araştırmada hırsızları Kuyumcular Çarşısı'nda dolaşırken yakaladı.

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen hırsızların üzerinden alınmış iki cüzdan ve bir cep telefonu ile 50 YTL para çıktı. Hırsızların ifadesi üzerine çalınan bir el çantası Gazipaşa Caddesi Maliye Sokak'ta bir iş hanının giriş kapısının arkasında bulundu.

Hırsızlar, yüzlerini göstermemek için eteklerini yüzleriyle kapatırken, diğer hırsızlar görüntülerini çeken kameramanlara saldırdı.

Yapılan araştırmada, çocuklarına hırsızlık yaptıran Hanım Özdemir'in hırsızlıktan 70 sabıkası olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious