Hırsızlıkla işim olmaz, ben gaspederim!

Hırsızlıkla işim olmaz, ben gaspederim!.15609
  • Giriş : 25.04.2008 / 17:01:00

Banka müşterilerini takip ederek silah tehdidiyle gasp ettikleri ileri sürülen 11 sanığın yargılanmasına başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Duruşmada, çete lideri olduğu öne sürülen Bülent E., hırsızlık iddialarını kabul etmeyip, "Hırsızlıkla işim olmaz. Ben kar maskeli gasp olaylara katıldım." diyerek kendini savundu.

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, Bülent E. ile suç ortağı olduğu öne sürülen İsmet K.'nın da aralarında bulunduğu 10'u tutuklu 11 sanık katıldı. İddianamedeki suçlardan sadece 4 gasp olayını gerçekleştirdiğini söyleyen Bülent E., "Ben sadece 4 tane kar maskeli gasp olayını gerçekleştirdim. Bunların dışında hiçbir olaya katılmadım. Bazı kurnazlar, daha çok ceza almamız için bizi teşhis etmiş. Ama ben yapmadım. Yaptıklarımı nasıl söylüyorsam onları da söylerdim." dedi.

Sanıklardan İsmet K.'nın bankadan yüklü para çekenleri kendisine haber verdiğini belirten Bülent E., "Biz dışarıda bekliyorduk. Çıkanları takip ediyorduk. Silahla paralarını alıyorduk. Hatta bir keresinde 25 bin YTL çıkmıştı. Ben de az bularak İsmet Karaman'a kızmıştım." diye konuştu. Hakkındaki hırsızlık suçlamalarını kabul etmeyen Bülent E. kendini şöyle savundu; "Benim ailem var. Hırsızlıkla işim olmaz. Ben kar maskeli gasp olaylarına katıldım. Ben ve İsmet K. cinayetten aranıyorduk. Paraya ihtiyacımız vardı. Yapacak başka bir şey yoktu. Bir nevi mecburduk."

Duruşma ertelendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious