Hırsızlıklardan bıkan vatandaş, 'Korkuyoruz'

  • Giriş : 25.02.2006 / 00:00:00

Hırsızlık vakalarından bıkan vatandaş, "Korkuyoruz" diye isyan etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Polisin yaptığı arama sonucu hırsızların içeriden çeşitli eşyalar aldıktan sonra kaçtığı tespit edildi. Bu sırada olay yerine gelen bir mahalle sakini, mahallede hırsızlığın önüne geçilmediğinden yakınarak "Dükkana girmeye korkuyoruz." diye isyan etti. Hırsını alamayan mahalleli, asayişi sağlayamadığı gerekçesiyle polise de çattı.
Gültepe Talatpaşa Caddesi üzerinde saat 05:00 sıralrında meydana gelen olay şöyle gelişti: Murat Karakaş isimli diş hekimine ait muyayenehaneye hırsızların girdiğine dair ihbar alan polis, bir binanın ikinci katında olan muayenehaneye giremeyince itfaiyeden yardım istedi. İtfaiyeye ait merdiven aracının olay yerine gelmesinden sonra polis ekipleri içeri girdi. Yapılan aramalar sonucu muayenehaneden çeşitli eşyaları alan hırsızların kaçtığı belirlendi.

Bu arada bir mahalle sakini telaşla olay yerine geldi. Olayın hırsızlık olduğunu öğrenen mahalleli küfürler yağdırmaya başladı. Mahallede her gün bir hırsızlık olayının gerçekleştiğini söyleyen öfkeli vatandaş, polise de çattı. "Mahallede asayişi sağlayamıyorsunuz" diye bağıran adam, "Dükkana girmeye korkuyoruz. Her gün bir hırsızlık oluyor. Hırsız girerse gıcırtıyı duyayım diye kepenkleri yağlamıyorum." şeklinde isyan etti. Öfkeli vatandaş güçlükle sakinleştirilebildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious