Hırsızlıklarına Türk Bayrağını alet ettiler!

  • Giriş : 28.11.2007 / 09:54:00

İzmir'in Buca ilçesinde eli silahlı kar maskeli iki kişi, kuyumcu dükkanını soyarak yaklaşık 1 kilogram altınla kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kar maskeli soyguncuların kaçtığı aracın arka plaka kısmının büyük bir Türk bayrağıyla kapatılmış olduğu belirtilirken polis, gri renkli Fiat Palio marka otomobille kaçan soyguncuları yakalamak için çalışma başlattı. Kuyumcuda güvenlik kamerası bulunduğu ancak soygun sırasında bilgisayardaki problem nedeniyle güvenlik kamerasının çalışmadığı öğrenildi.

Soygun, akşam saat 19.30 sıralarında Buca ilçesi 206 sokak numara 65'teki Çetinel Kuyumculuk'ta meydana geldi. İşyeri sahibi Muharrem Çetinel (31) ve kuyumcuda tezgahtar olarak çalışan Çağlar Akkan (19), dükkanı kapatmak için altınları çantaya koyarak toplamaya bayladı. Bu sırada eli silahlı kar maskeli 2 kişi içeriye girdi. İddiaya göre; maskeli soyguncular işyeri sahibi Çetinel ve tezgahtara silah doğrultup tehdit ederek altınları hemen yanlarında getirdikleri çantaya doldurmalarını istedi. Korkuya kapılan Çetinel ve Akkan, yaklaşık 1 kilo bileziği çantaya koydu. Altın dolu çantayı alan kar maskeli soyguncular, arkasında plakayı kapatacak şekilde Türk bayrağı asılı olan ve plakası belirlenemeyen gri renkte Fiat Palio otomobille kayıplara karıştı. Uzun süre olayın şokunu yaşayan tezgahtar Çağlar Akkan, "Muharrem ağabeyle beraber dükkanı kapatmak için altınları topluyorduk. O sırada içeriye kar maskeli, silahlı, doğu şiveli 2 kişi girdi. 'Size zarar vermeyeceğiz. Altınları alıp gideceğiz. Şimdi altınları çantaya doldurun, biz de gidelim' dediler. Biz de korkuyla yaklaşık 1 kilo altını çantaya doldurduk ve verdik. Çantayı aldıktan sonra kaçarak uzaklaştılar. Arkalarından koşturduk. Arkasında büyük bir Türk bayrağı asılı olan bir otomobile bindiler ve hızla uzaklaştılar." diye konuştu.

Olay sırasında bilgisayardaki bir arıza nedeniyle işyerinin güvenlik kameralarının çalışmadığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, kimlikleri belirlenemeyen maskeli ve silahlı 2 soyguncuyu yakalamak için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious