Hırsızlıkta son nokta

Hırsızlıkta son nokta .12210
  • Giriş : 11.10.2008 / 22:50:00

Bursa'da iki ayrı iş yerinin duvarlarını delerek kuyumcuya giren hırsızlar, oksijen kaynağı ile kestikleri çelik kasada bulunan 170 bin YTL değerindeki 5 kilogram altını çaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yıldırım ilçesi Yavuzselim Mahallesi Yavuzay Sokak'ta meydana gelen olayda, Yusuf Altın'a ait kuyumcu dükkanının arka tarafında kullanılmayan bir mermer atölyesinin duvarını delen kimliği belirsiz hırsızlar, yanlarında getirdikleri balyoz ve murç ile manavın da duvarını kırarak kuyumcu dükkanına ulaştı.

Bir insanın gireceği şekilde açılan delikten içeri giren hırsızlar, oksijen kaynağı ile çelik kasayı arkasından delerek toplam 5 kilogram ağırlığında 170 bin YTL değerindeki 2 kilo 500 gram bilezik, 50 adet 14 ayar kelepçe, 50 adet 14 ayar bayan künyesi ve yaklaşık 3 bin YTL nakit parayı çaldı.

Sabah iş yerini açan Yusuf Altın, çelik kasayı açtığında altınların yerinde olmadığını görünce durumu polise bildirdi. Sigortasız olduğu öğrenilen iş yerinde bulunan güvenlik kamerasının tespit edemediği hırsızlık olayıyla ilgili polis geniş çaplı soruşturma başlatırken, hırsızların olay yerinde bıraktıkları oksijen kaynağı ile birlikte olay yerindeki simit poşeti ve ayran bardağına el konuldu.

İş yeri sahibi Yusuf Altın, "Komşularımızdan bazıları gece televizyon izlerken sesler duymuşlar ancak polise haber vermemişler. Eğer polise haber verilseydi sonuç bu şekilde olmazdı" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*