Hirvonen Türkiye'nin tozunu attı

Hirvonen Türkiye'nin tozunu attı.17630
  • Giriş : 14.06.2008 / 13:39:00

Dünya Ralli Şampiyonası'nın 8. ayağı olan 5. Türkiye Rallisi'nde koşulan Silyon 1 etabını Mikko Hirvonen birinci bitirdi. Hirvonen, genel klasmanda da birinci sıraya yerleşti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şampiyonanın üçüncü gününde pilotlar Chimera 2 etabının ardından, 27.36 klometrelik Silyon 1 etabına geçtiler.

Günün ikinci etabı olan Silyon 1'in galibi, BP Ford Abu Dhabi Dünya Ralli Takımı pilotu Mikko Hirvonen oldu. Hirvonen, bu etapta 21.53.5'lik derecesiyle birinci olurken, Stobart VK-M-Sport Ford Ralli Takımı pilotu Gigi Galli, 21.59.1'lik derecesiyle ikinci sırada yer aldı.

Hirvonen'in takım arkadaşı Jari Matti Latvala ise Galli'nin 1 salise gerisinde kalarak, 21.59.2'lik derecesiyle üçüncü oldu.

-GENEL KLASMANDAKİ DURUM-

Şampiyonada, şu ana kadar koşulan 11 etabın ardından genel klasman birinciliğini Mikko Hirvonen elde etti. Hirvonen'in genel klasman derecesi 2.36.32.8 oldu.

Genel klasmanda ikinci sıraya ise 2.36.35.7'lik derecesiyle Hirvonen'in takım arkadaşı Latvala yerleşti.

Latvala'yı 2.36.38.0'lık derecesiyle İtalyan pilot Gigi Galli izledi.

-PİLOTLAR TAŞLARDAN ŞİKAYETÇİ-

Silyon 1 etabının ardından yazılı açıklama yapan Mikko Hirvonen, hem etabın, hem de genel klasmanın birincisi olmasına rağmen bunun kendisi için yeterli olmadığını ifade etti.

Citroen pilotu Sebastien Loeb ile arasını açmak istediğini vurgulayan Hirvonen, ''Atak yapmam lazım, çünkü Matti ve Galli de oldukça iyi gidiyorlar'' dedi.

Hirvonen, parkurun şaşırtıcı şekilde kırıcı olduğunu ve zeminde çok taş bulunduğunu kaydetti.

Jari Matti Latvala da, etabın ikinci bölümünde çok zaman kaybettiğini ve zamanı iyi kullanamadığını belirtti.

Aracı kaydırarak kullandığı için zaman da kaybettiğini vurgulayan Latvala, ''Yolun kenarında bir sürü taş vardı. Eğer sürücüler virajları keserek geçerlerse bu taşlar tekrar yola düşüyor. Bu yüzden bizim de bir sonraki seferde daha dikkatli olmamız gerekiyor'' dedi.

Takım arkadaşı Hirvonen ile arasındaki zaman farkını büyütmemeye çalıştığını da belirten Latvala, bu yüzden bundan sonraki etaplarda hızını yüksek tutacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious