Hisarcıklıoğlu, Kanal D'nin iddialarını yalanladı

Hisarcıklıoğlu, Kanal D'nin iddialarını yalanladı.9811
  • Giriş : 17.07.2008 / 19:44:00
  • Güncelleme : 17.07.2008 / 19:36:13

Kanal D Haber'in dün hükümetle Hisarcıklıoğlu'nun küskün olduğunu haberi bugün yalanlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Sanayi Odasının (ASO) dün gerçekleştirilen hizmet binasının açılış törenine rahatsızlığı nedeniyle katılamadığını belirterek, ancak buna yanlış bir anlam yükleme çabalarını üzüntüyle karşıladığını söyledi.

Hisarcıklıoğlu, ''Bu ülkenin Başbakanına herkes saygı göstermek zorundadır ve biz de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı saygıyı göstermeye devam edeceğiz. Hiç bir şekilde bir protesto söz konusu olamaz'' dedi.

A.A muhabirinin konuya ilişkin sorusunu yanıtlayan Hisarcıklıoğlu, rahatsızlığı nedeniyle açılışa katılamamasıyla ilgili yazılı ve görsel basında yer alan bazı haberlerde mazeretine yanlış bir anlam yükleme çabalarını üzüntüyle karşıladığını kaydetti. Türkiye'nin zor ve önemli bir süreçten geçtiğini belirten Hisarcıklığolu, ''Rahatsızlığım nedeniyle törene katılamadığımı, hem Sayın ASO Başkanına hem de Sayın Başbakana ilettim'' dedi.

Hisarcıklıoğlu, dün gerçekleştirilen açılış törenini izleyen medya mensupları ile doğrudan arayarak konu hakkında soru soran gazetecilere bu konudaki mazeretinin anlatılmış olmasına rağmen, katılamama gerekçesinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ''protesto'' gibi gösterilmesine bir anlam veremediğini kaydetti.
Rifat Hisarcıklıoğlu, ''Bu ülkenin Başbakanına herkes saygı göstermek zorundadır ve biz de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı saygıyı göstermeye devam edeceğiz. Hiç bir şekilde bir protesto söz konusu olamaz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*