Hisarcıklıoğlu'dan TÜSİAD savunması

Hisarcıklıoğlu'dan TÜSİAD savunması.7707
  • Giriş : 19.06.2008 / 19:32:00

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TÜSİAD"ın bugün yapılan Yüksek İstişare Kurulu toplantısına katılmayışına açıklık getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği"nin (TÜSİAD) bugün yapılan ve sivil toplum kuruluşlarının yeni Anayasa üzerinde görüşlerini aktaracağı bir platform oluşturması öngörülen Yüksek İstişare Kurulu toplantısına katılmayışına açıklık getirdi.

Hisarcıklıoğlu, “Arzuhan Hanım, Türk-İş, DİSK, Hak-İş Başkanlarıyla yaptığımız görüşmede, kamuoyuna yanlış yansıtılmalara eğilimli olduğundan dolayı bu toplantıyı erteledik” dedi.

TOBB"dan yapılan açıklamaya göre Hisarcıklıoğlu, toplantıyı ileride düzenleyeceklerini bildirerek, “Çünkü Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı var” diye konuştu. Bugün TÜSİAD toplantısı yerine, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasının “2006, 2007 Yılı Vergi, İhracat ve Tescil Ödül Töreni”ne katılan Hisarcıklıoğlu, TÜSİAD toplantısına katılmayışıyla ilgili şunları söyledi:
“Toplantı öncesi, Arzuhan Hanım (TÜSİAD Başkanı), Türk-İş, DİSK, Hak-İş başkanlarıyla yaptığımız görüşmede, kamuoyuna yanlış yansıtılmalara eğilimli olduğundan dolayı bu toplantıyı erteledik. TÜSİAD bugün ekonomi üzerine, Yüksek İstişare Konseyi toplantısını yaptı. Arzuhan Hanım ve diğer oda ve sendika başkanlarıyla yaptığımız mutabakat çerçevesinde, toplantıyı ileride düzenleyeceğiz. Çünkü Türkiye'nin yeni bir Anayasa'ya ihtiyacı var.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious