Hisarcıklıoğlu'nun artık Ceylan'ı var

  • Giriş : 19.09.2006 / 00:00:00

Şanlıurfa'ya müşterek olarak düzenlenen Odalar ve Borsa toplantısına katılan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na ceylan hediye edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Toplantının açılışında Demirkol, Hisarcıklıoğlu'na Şanlıurfa'nın sembolü haline gelen ve türkülere de konu olan ceylan hediye etti. Hisarcıklıoğlu da ceylanla sahnede poz vererek, Demirkol'a teşekkür etti. Hisarcıklıoğlu, Demirkol'un hediyesi olan ceylanı yetiştirilmesi için Çevre ve Orman İl Müdürlüğü görevlilerine teslim etti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Demirkol, Türkiye'deki sorunlara değinerek "asıl sorunumuz göçtür" dedi. Asgari ücretin bölgesel olması gerektiğini ifade eden Demirkol, aynı ücretle İstanbul'da geçim sağlanması halinde Şanlıurfa'da bunun daha kolay olacağını, bunun için asgari ücretin bölgesel olması gerektiğini savunduklarını belirtti.

Bölge ticaretini geliştirmek için Akçakale Sınır Kapısı'nı yaptırdıklarını bildiren Demirkol, "Bunu da devlete hibe ettik, ama hala faaliyete geçirilemedi, çünkü 280 metrelik bir bölümün mayını temizlenemedi" dedi. Hisarcıklıoğlu'ndan bu konuda yardım isteyen Demirkol, "Şanlıurfa'ya bir okul da biz yaptıralım başkanım" diyerek, Hisarcıklıoğlu'ndan okul için destek istedi.

Toplantı, basına kapalı olarak devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious