Hitler'in kafasını koparan adam!

Hitler'in kafasını koparan adam!.13335
  • Giriş : 06.07.2008 / 10:57:00

Nazi lideri Adolf Hitler'in Berlin'e tartışmalı "dönüşü" sadece üç dakika sürdü. Kafası uçuruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Müzenin açılışında Frank L. adlı ziyaretçi iki güvenlik görevlisini aşarak Hitler'in balmumu kafasını kopardı. Frank L saldırıyı gerçekleştirdiği sırada "Bir daha asla savaş istemiyoru" diye bağırdı.

Madame Tussaud Balmumu Müzesi"nin Berlin"deki açılışında, 41 yaşındaki bir erkek ziyaretçi, Nazi lideri Adolf Hitler"in heykelinin başını kopardı.

Açılıştan hemen sonra salona gelen ziyaretçi, heykelin başında bekleyen iki güvenlik gücünü geçerek Hitler"in balmumu heykeline saldırdı. Arbede sırasında heykelin başı koptu. Sergide, Adolf Hitler, son günlerini geçirdiği sığınağında temsil ediliyordu. Saldırı sonrasında Hitler"in heykeli, sergiden kaldırıldı.

İkinci Dünya Savaşı"na ve milyonlarca Yahudi"nin ölmesine neden olan Nazi lideri Adolf Hitler"in ünlü devlet adamları, sanatçılar ve sporcuların yanı sıra sergilenmesi tepki çekmişti. Hitler"in heykelinin yapılması için 25 kişi, 4 ay boyunca çalışmıştı. Hitler"den geri kalan 2 bin fotoğrafı büyük titizlikle inceleyen zanaatkarlar, Londra"daki Madame Tussaud Müzesi"ndeki "Führer" heykelinden de esinlenmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious