HIV virüsü taşıyan kadın seçimlerde aday oldu

  • Giriş : 06.03.2006 / 00:00:00

Hindistan'ın Assam Eyaleti'nde Aids'li olduğu bilinen Jhanavi Goswami isimli bir bayan eyalet meclisi seçimlerine aday oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eşini Aids yüzünden kaybeden Goswami'nin 2 çocuğu da Aidsli. 2 yaşındaki bir kızını da Aids'e kurban veren Goswami halkın dikkatini bu hastalığa çekmek için eyalet meclisi seçimlerine aday olduğunu duyurdu. Çocuğunu kaybetmesinden sonra Aids ile savaş programlarına katılan Goswami, evlenmeden önce Hindistan'da çok yaygın olan yıldız falı baktırmak yerine kan testi yaptırması gerekildiğini savunuyor.

Aids karşısında çok cesur bir mücadele veren Goswami ne bir eve sahip ne de bir akrabaya. Toplum tarafından reddedilmenin acısını çektiğini dile getiren Goswami kiralık ev bile tutamadığını dile getirdi.

Kongre Partisi'nden eyalet seçimlerine katılacak olan Jhanavi Goswami atalarının Hindistan'ın bağımsızlığını kazandığı devrede Kongre Partisi'nde Gandhi ile birlikte çalıştığını söylüyor. Eğer Assam Eyalet Meclisi'ne seçilirse halkı Aids ve HIV hakkında bilgilendireceğine değinen Goswami, devletin halkı özellikle bu bölgede bilinçlendirmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious