'Hıyarcı olmak istemiyoruz!!

'Hıyarcı olmak istemiyoruz!!.7585
  • Giriş : 18.08.2006 / 00:00:00

UÜ. öğrencisi gençler, eğitim sistemini protesto etmek amacıyla "Okulumuzu bitirince diplomalı hıyarcı olmak istemiyoruz" diye pankart açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Osmangazi Metro İstasyonu önünde toplanan bir grup üniversiteli öğrenci, herkes için eşit, nitelikli ve parasız bir eğitim istediklerini belirtti. Boyunlarına astıkları pankatlarla dertlerini dile getiren öğrenciler, eğitimi sisteminin işgörmez hale geldiğini dile getirdi.

Herkese eşit, parasız ve nitelikli üniversite eğitimi talebiyle sokak sokak gezerek imza toplayacaklarını belirten fizik öğrencisi Neslihan Ustabak, "Üniversiteler toplumdan giderek uzaklaşıyor. Müşteriye çevrilen üniversiteliler, eğitimlerine devam edemez hale geliyor. Üniversitenin yapısı ve işleyişi üniversitelerin ihtiyaçlarını ve bilimsel bir eğitimin gereklerini karşılamaktan uzaklaşıyor. Biz Uludağ Üniversitesi öğrencileri olarak üniversitelerdeki piyasalaştırmaya karşı '3 talep' adlı mektubu 12 Mayıs'ta Meclis'e gönderdik. Müşterileştirmeye ve piyasalaştırılmaya karşı 3 talep (MP3) olan harçlar ve kayıt paraları kaldırılmalı, ulaşım ve barınma ücretleri düşürülmeli, herkes için eşit parasız nitelikli bilim Ankara sokaklarında MP3 sesleri yankılanacak." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious