Hız tutkunlarının gözdesi eski Amerikan arabaları

  • Giriş : 29.04.2006 / 00:00:00

Antalya'da geçtiğimiz günlerde 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan otomobil yarışlarının ardından gözler motor gücü yüksek eski arabalara çevrildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hız tutkunlarının otomobillerinin güçlendirmek için özellikle motor gücü yüksek eski Amerikan arabalarının parçalarını kullandıklarını iddia edildi. Ankara'nın Pursaklar ilçesinde eski Amerikan arabalarında adeta bir araba mezarlığı oluşturan galerici Savaş Yüksel'in en önemli müşterileri arasında otomobillerini güçlendirmek isteyen kişiler yer alıyor.

Eski Amerikan arabalarını Ankara'da Pursaklar'a bağlı Karacaören Köyü'ndeki tarlasında satışa çıkartan Savaş Yücel, arabaların burada 35 sene önce toplanmaya başladığını ve sayılarının 300'e ulaştığını söyledi. Araçların 1956 model ile 1985 model arasında her çeşidinin bulunduğunu aktaran Yücel, araçların eski sahipleri arasında 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Kemal Sunal, Adile Naşit, Müjde Ar ve Hakan Balamir gibi ünlülerin bulunduğunu anlattı.

Yücel, yıllar önce Amerikan arabalarına yedek parça bulmak amacıyla arabaları satın almaya başladıklarını ve bu kadar çok otomobile sahip olabileceğini kendisinin de düşünmediğini kaydetti. Yücel, arabaları almaya gelenlerin genellikle araçları dizayn edip yarış arabası olarak kullanmak isteyenler olduğuna işaret ederek, geçtiğimiz günlerde Antalya'da yapılan Türkiye Otodrag Şampiyonası'nda 3 kişinin yaşamını yitirmesine sebep olan otomobili 20 yıl önce kendisinin sattığını öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious