Hız tutkusu yolları kana buladı

  • Giriş : 03.08.2006 / 00:00:00

Sakarya'da iki sürat motorunun duble yoldaki yarışı kanlı bitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yazlık Beldesi Aziz Duran Bulvarı üzerinde gece 00:30 sularında meydana gelen ve 2 kişinin ölümü, 2 kişinin de yaralanmasına neden olan kaza, iddialara göre şöyle gelişti: Karaman yönünden Adapazarı istikametine uzanan duble yolda yarış yapan Seyfettin Bayraktar'ın kullandığı 34 FB 5154 plakalı yarış motoru ile Haktan Yaman'ın kullandığı (28) 54 HD 763 plakalı yarış motoru, motorlardan birinin kontrolden çıkması sonucu çarpıştı. Çarpışma sonrası yerde metrelerce sürüklenen 34 FB 5154 plakalı motordaki sürücü Seyfettin Bayraktar ve Esra Okşar (18) ile 54 HD 763 plakalı motordaki sürücü Haktan Yaman ile Cüneyt Süzer (27), yaralandı. Yaralılara ilk müdahaleyi olay yerine gelen 112 Hızır Acil Servis ekibi yaptı. Yaralılardan Cüneyt Süzer ile Esra Okşar Sakarya Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken diğer iki yaralı ise Toyotasa ilkyardım Hastanesi'ne götürüldü. Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Süzer'in kalbi durdu. Doktorların uzun süren çabaları sonucu tekrar hayata döndürülerek yoğun bakımda tedavi altına alınan Süzer, bir süre sonra hayatını kaybetti. Yaralı genç kız ise burada yapılan ilk müdahalenin ardından Toyotasa İlkyardım Hastanesi'ne sevk edildi.

Toyotasa İlkyardım Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Seyfettin Bayraktar da burada hayatını kaybetti. Aynı hastanedeki yaralılardan Haktan Yaman'ın hayati tehlikeyi atlattığı belirtilirken, Devlet hastanesi'nden sevk edilen genç kızın durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Diğer taraftan görgü tanıkları kazadan önce yarış motorlarının duble yolda aşırı sürat yaptıklarına şahit olduklarını söyledi. Jandarma ekiplerinin gün içerisinde yaptıkları uygulamada sürat yapan motorlardan birini durdurmak istedikleri ancak motorun durmadan kaçtığı öğrenildi.

Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious