Hizbullah kılığında operasyon

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Polis Hizbullah kılığına girdi, TNT patlayıcı operasyonu yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Operasyonun dün Bursa'ya bir dizi açılış için gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın şehre gelmeden üç saat önce gerçekleştiği öğrenildi. Operasyonda polisin, Hizbullah kılığına girip zanlılarla pazarlık yaptığı ortaya çıktı.

Bazı şahısların piyasaya TNT patlayıcı ve lav silahı satacağı ihbarı üzerine harekete geçen Organize Büro Amirliği ekipleri, dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın toplu konuttan eğitime kadar 15 ayrı yatırımı hizmete açmak için Bursa'ya gelmesinden 3 saat önce önemli bir operasyona imza attı.

Bir ihbarı değerlendiren Organize Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, sabahın erken saatlerinde kent merkezinde durdurdukları bir otomobilde arama yaptı. Plakası açıklanmayan otomobilde yapılan aramada düzenekleriyle birlikte 800 gram TNT patlayıcı, bir adet lav silahı, el ve sis bombalarıele geçirildi.

Operasyonda geçtiğimiz yıl Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) disiplinsizlik nedeniyle ilişiği kesilen bir uzman çavuşla arkadaşı gözaltına alındı ve ifadelerine başvurulmak üzere Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Şüphelilerden birinin Türk Silahlı Kuvvetleri'nden ihraç edilmiş bir subay olduğu öne sürülürken, soruşturmayı bizzat Cumhuriyet Savcısı'nın yürüttüğü öğrenildi. Şüphelilerin patlayıcı ile diğer mühimmatı nereden temin ettikleri, hangi amaçla yanlarında taşıdıkları ve bir örgüt bağlantılarının olup olmadığının da araştırıldığı belirtildi. Operasyonda polis, çok sayıda mermi ile askeri elbise, bot ve mühimmat ele geçirdi. Polis, zanlılarla 'Hizbullah üyesiyiz' diyerek irtibat kurdu. Operasyonun çok yönlü olarak sürüldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious