Hizbullah: Obama için sevinmeyin

Hizbullah: Obama için sevinmeyin.10585
  • Giriş : 11.11.2008 / 22:45:00

Hizbullah lideri Şeyh Hasan Nasrallah, Lübnanlılar ve Araplar'ı, ABD'de Barack Obama'nın seçilmesine çok da iyimser bakmamaya çağırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şeyh Nasrallah, ''Şehitler Günü'' dolayısıyla yaptığı konuşmada, ''Arap dünyası, üçüncü dünya ülkeleri ve Afrika ülkeleri, geçmişi ve teninin rengi nedeniyle Obama'ya sempatiyle yaklaşabilirler ama siyaset ve çıkarlar başka bir olay'' dedi.

Güvenlik nedeniyle Lübnan'ın başkenti Beyrut'un güneyindeki mahallede bulunan dev ekranlardan yayımlanan konuşmasında Şeyh Nasrallah, ''Beklentilerinizi abartmayın, insanlara, kimsenin düş kırıklığına uğramasına ya da yanlış hesaplar yapmasına neden olacak türden büyük umutlar vermeyin'' diye konuştu.

Şeyh Nasrallah, binlerce kişinin dinlediği konuşmasında, önceden tahminlerde bulunmak istemediğini, bununla birlikte mantığın ''haksızlık edenin değişimi konusunda bahse girilmemesi gerektiğini söylediği'' kaydetti ve gelenin gideni aratıp aratmayacağının önceden kestirilemeyeceğini bildirdi.

Karanlık bir tablo çizmek istemediği gibi fazla iyimserlik sergilemek de istemediğini vurgulayan Hizbullah lideri, ''Çünkü siyasette pragmatizm bize bekle ve gör der'' diye konuştu.

ABD'de yapılan seçimin Bush yönetiminin büyük başarısızlığını kanıtlayan bir sonuç olduğunu da belirten Şeyh Nasrallah, ''Kimse McCain'in düşüşüne sevinmekten kendini alıkoyamaz. çünkü bu Bush çetesinin düşüşü anlamına geliyor'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*