Hizbullah roketlerle vuruyor

Hizbullah roketlerle vuruyor.9871
  • Giriş : 18.07.2006 / 00:00:00

Hizbullah'ın İsrail'e düzenlediğini yeni roket saldırında en az 1 kişinin öldüğü ve 14 kişinin ise yaralandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Sağlık çalışanları, 10'un üzerinde roketin düştüğü Nehariye kentinde parkta yürüyüş yapan bir kişinin öldüğünü belirtti. Hizbullah'ın son roket saldırısında en az 12 kasaba ve köy isabet alırken dört roketin Hayfa'ya, iki roketin ise Tiberas'a düştüğü bildirildi.

Bu arada, İsrail ordusuna ait uçakları Lübnan'ın güneyindeki bölgelere bildiriler bırakarak insanların bu yerleri tahliye etmesi istenildi. İsrail'in bölgeye yeni saldırılar düzenlenmesi bekleniyor.

İki askerinin Hizbullah tarafından kaçırılması ve sekizinin öldürülmesi sonucu, İsrail ordusu Lübnan'a saldırı düzenlemiş ve halen devam eden saldırılarda 230'dan fazla kişiyi öldürmüştü. İsrail'e roket saldırılarını devam ettiren Hizbullah gerillaları şu ana kadar 1500'den fazla roketi İsrail topraklarına gönderdi.

İsrail ordusu, Hizbullah'a karşı gerçekleştirdiği ve Lübnan'da sivilleri ve altyapıyı hedef aldığı saldırılarının önümüzdeki haftalarda devam edeceğini bildirdi.

Yabancı ülkeler vatandaşlarını Lübnan'da tahliye etmeye devam ederken Birleşmiş Milletler, evlerini terk eden Lübnanlı vatandaşların yeni bir insani kriz ile karşı karşıya oldukları uyarısında bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious