Hizbullah üyesi 8 kişi yakalandı

  • Giriş : 04.02.2007 / 00:00:00

Adana'da, Hizbullah terör örgütüne yönelik yapılan eş zamanlı operasyonlarda 8 militan yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İlk defa aynı örgütün çatısı altında kurulan ve adına Mustazaflar denilen bir derneğin üyesi oldukları tespit edilen şahıslar Hizbullah'ın geçmiş dönemlerde yaptığı eylemlere katıldıkları öğrenildi.
Adana'da yapılan bir operasyonda Hizbullah üyesi oldukları belirtilen 8 kişi yakalandı.

Adana polisi, Aydınlar, Gürselpaşa, Başak, Uçak, Gülpınar ve Gülbahçesi mahallelerinde daha önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. operasyonlarda Hizbullah üyesi 8 kişi yakalandı. Yakalanan kişiler, örgütün çatısı altında adına Mustazaflar denilen bir dernek kurarak faaliyetlerini sürdükleri bildirildi. Üyelerin dini programlar düzenleyerek Hizbullah'ın yapısını kazanmaya ve bu kişilerin örgütün amacı doğrultusunda kullanmaya çalıştıkları kaydedildi. Derneğin Türkiye genelinde 15 ilde kurduğu derneklerin şubelerinde etkinliklerine devam ettiği bildirildi.

Yakalanan örgüt mensuplarının evlerinde yapılan aramada ise Mustazaflar Derneğinin yurt genelindeki şubeleri, yöneticileri ve telefon numaraları gösterir belge, derneğe ait kartvizitler, örgütün propagandasının yapıldığı CD'ler, dini içerikli İnzar dergileri, dernek tarafından çeşitli tarihlerde değişik illerde yapılan miting ve etkinliklerin görüntülerinin olduğu CD'ler ele geçirildi. Yakalanan örgüt mensupları adli mercilere sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious