Hizbullah yenilgiyi kabul etti

Hizbullah yenilgiyi kabul etti.10596
  • Giriş : 08.06.2009 / 22:48:00

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Lübnan'da yapılan genel seçimlerin sonuçlarını kabul ettiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Lübnan'da dün yapılan genel seçimlerin ardından bugün akşam saatlerinde açıklama yapan Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah, seçim sonuçlarını grubunun kabul ettiğini söyledi.

Hizbullah'a bağlı El Manar televizyonunda konuşan Nasrallah, Lübnan İçişleri Bakanı tarafından açıklanan sonuçları kabul ettiklerini söyleyerek, "Bu sonuçları sportmenlikle ve demokratik yolla kabul ediyoruz. Parlamentoda çoğunluğu sağlayan iktidarı da kabul ediyoruz" diye konuştu.

Siyasi rakiplerini tebrik eden Nasrallah, "İktidarda ve muhalefette olan bütün kazananları tebrik ediyorum" dedi. Seçmenlerinin inançlarını korumaları yönünde yeni milletvekillerine çağrıda bulunan Nasrallah, "Bu halka ve ülkeye karşı sorumlulukları olduğunu hepsi bilmelidir" şeklinde konuştu. Nasrallah, yeni kurulacak hükümet konusunda da bütün muhalefet partileriyle müzakere yapılmasının gerektiğini ifade etti.

İçişleri bakanlığı tarafından açıklanan sonuçlara göre, Lübnan'daki seçimlerde Saad Hariri'nin liderliğindeki 14 Mart cephesi, 128 sandalyeli Lübnan parlamentosunda 71 sandalye kazanırken, Hizbullah liderliğindeki muhalefet ise 57 sandalye kazandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*