Hızlı tren hattı temiz çıktı

Hızlı tren hattı temiz çıktı.36008
  • Giriş : 18.04.2008 / 11:19:00

Ankara-Eskişehir Hızlı Tren Hattı ''temiz'' çıktı. TCDD Genel Müdürlüğünün, Almanya'dan temin ettiği ray ölçüm aracının yaptığı testlerde, küçük eksiklikler dışında hattın altyapısının hazır olduğu belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TCDD Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, inşaatı tamamlanan ancak test ve ölçüm çalışmaları ile sinyalizasyon çalışmaları devam eden Ankara-Eskişehir Hızlı Tren Hattında, altyapı eksikliklerinin saptanması amacıyla ultrasonik araçla inceleme yapıldı.

Almanya'dan kiralanan araçla, raylarda çatlak, kaynak noktaları ve bağlantı unsurları gibi yoldaki fiziki eksiklikler araştırıldı. Ultrasonik ray ölçüm aracının elde ettiği veriler Almanya'daki laboratuvarda incelendi. Hattın genel olarak durumunun iyi olduğu, bazı küçük eksiklikler saptandığı belirtildi. Bu eksikliklerin hızlı tren hatlarında kabul edilen uluslararası referans değerlerin üzerinde ancak güvenlik değerlerinin altında olduğu ifade edildi.

TCDD Genel Müdürlüğü yetkilileri, Ankara-Eskişehir Hızlı Tren Hattının Ankara-Polatlı kesiminde sinyalizasyon çalışmalarının da tamamlandığını, Nisan ayı sonunda ya da en geç Mayıs ayı başında hızlı trenin bu kesimde test sürüşlerine başlayacağını, sinyalizasyon çalışmalarının diğer kesimlerde tamamlanmasıyla testlerin hattın tamamında gerçekleştirileceğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious