Hızlı trene isim bulundu!

Hızlı trene isim bulundu!.15262
  • Giriş : 05.03.2009 / 10:44:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 15:05:15

Hızlı treninin adının belirlenmesi için internet sitesinde anket düzenleyen TCDD Genel Müdürlüğü, hızlı trenin isimi seçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Eskişehir hızlı treninin adının belirlenmesi için internet sitesinde anket düzenleyen TCDD Genel Müdürlüğü, en çok önerilen isimler arasından Yüksek Hızlı Tren ismini seçti. Vatandaşların YHT ile tanışması için bilet ücretlerini Mart sonuna kadar 5 TL'den satışa sunacak. YHT bilet ücretleri daha sonra 25 TL olacak.

İLK SEFERİN KONUĞU BAŞBAKAN ERDOĞAN
YHT için 13 Martta Ankara Garı'nda düzenlenecek ilk törenin ardından gerçekleştirilecek ilk seferde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakan ve bürokratlar ile gazeteciler Eskişehir'e 1 saat 20 dakikada ulaştırılacak. Hızlı trenin Eskişehir'e ulaşmasının ardından, Eskişehir-İstanbul etabı ile Ankara-Sivas hızlı tren projesinin Yerköy-Sivas etabının da temeli atılacak.

SAATTE 250 KİLOMETRE

Saatte 250 kilometre hıza çıkabilecek YHT, Ankara-Eskişehir arasında 419 yolcu kapasiteli set ile hizmet verecek. 55 business, 354 birinci sınıf koltuk, 2 bedensel engelli koltuğu, 8 kafeterya ile radyo ve kapalı devre TV sisteminin yer aldığı YHT'nin business bölümde ayrıca laptop güç kaynağı bulunuyor.

HEMZEMİN GEÇİTLER TRAFİĞE KAPATILDI
TCDD, Ankara-Sincan arasında yaya ve araç güvenliği için sağlanması için 4 hemzemin geçidin araç ve yaya trafiğine kapatıldığını kaydetti. Geçitlerin, YHT'nin 5 dakikada alabileceği mesafeyi 18 dakikada almasına neden olduğu belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*