'Hocayı ben seçeceğim'

'Hocayı ben seçeceğim' .12023
  • Giriş : 27.03.2008 / 11:04:00

Galatasaray Teknik Direktörü Feldkamp dün bir basın toplantısı düzenledi ve çok ilginç açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Torununu görmek için gittiği Almanya'da rahatsızlandıktan sonra dönüp dönmeyeceği tartışmalara sebep olan ancak Pazartesi günü İstanbul'a gelen G.Saray Teknik Direktörü Feldkamp, dün bir basın toplantısı düzenledi.

'TEKNİK DİREKTÖRÜ BEN SEÇECEĞİM'

Gelecek sezon faal olarak görev almayacağını belirten Alman teknik adamın, "Kadro ve teknik direktör seçimi konusunda ise bana görevler verildi" demesi dikkat çekti.

Yeni başkan Adnan Polat ile görüştüğünü söyleyen Feldkamp, "Kendisini tebrik ettim. G.Saray'ın geleceğini konuştuk. Önümüzdeki sezonunun oluşumu, takım içindeki değişimin sorumluluğu bende. Yani kadro ve teknik direktör seçimi ile ilgili bana verilen açık görevler var" dedi.

Gelecek sezon faal olarak takımda görev almayacağını vurgulayan Kalli, teknik direktör seçimi konusunda, "Adaylar var. Teknik kadromuzu da düşünerek bir seçim yapacağız" ifadelerini kullandı.

'BÖYLE CEZA OLMAZ!'

Feldkamp, PFDK'nın sarı-kırmızılı kulübe verdiği 1 maç seyircisiz oynama cezasına da tepki gösterdi. Tecrübeli çalıştırıcı, bir takımın kendi sahasında yaşananların ardından ceza almasını anlayabileceğini dile getirerek, şunları kaydetti: "Ama Ankara'da birileri bağırdı diye böyle bir ceza verilmesine şok oldum. Federasyondan herkese eşit davranmasını istiyoruz. O zaman ben de 100 kişiyi Sivas'a gönderirim, onlar da bağırır ve rakibimiz ceza alır. Ama ben bunu 'terbiyesizlik' olarak değerlendiririm."

Alman teknik adam Nonda'nın Denizli maçından sonra başta Hakan olmak üzere bazı takım arkadaşları ve teknik heyet hakkında getirdiği eleştirilerle ilgili olarak ise şunları söyledi: "Nonda'nın bunları basına değil, söz konusu hangi futbolcuysa ona ve bana söylemesi gerekir. Hem kupada, hem ligde iddialı olmamızın sebebi böyle şeylerle değil, kendimizle ilgilenmemizdir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious