Hodri meydan! 'İddianı ispat et, istifa edeyim'

  • Giriş : 16.05.2006 / 00:00:00

Küba Devlet Başkanı Fidel Castro, Forbes dergisinin kendisinin 900 milyon dolar malvarlığı olduğu yönündeki iddiasını şiddetle reddederek, derginin iddiasını ispat etmesi durumunda istifa edeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Amerika menşeili derginin bir kopyası ile televizyon karşısına çıkan Castro, söz konusu hikayeyi, kapitalist yayımın "iğrenç bir karalaması" olduğunu söyledi.

Küba Merkez Bankası başkanını televizyonda yanına alan, Forbes'e seslenerek iddiasını kanıtlamasını istedi. "Eğer benim yurtdışında hesabım olduğunu ve bu hesapta 900 milyon dolar, 1 milyon dolar veya 1 dolar olduğunu kanıtlarsan istifa edecem," diyen Castro, kendinden sonra mirascısı olmayan 80 yaşındaki bir kişinin 900 milyon dolar serveti olduğunu iddia etmenin gülünç olduğunu belirtti.

1959'dan beri iktidarda olan Castro, hiç bir malvarlığı olmadığını ve sadece aylık 40 dolar kazandığını söyledi.

Forbes'in listesinde petrol zengini Arab ülkelerinin kral ve şeyhleri ilk sıraları alırken, Castro, İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in ardından yedinci sırada gösterilmişti.

Castro geçen yıl, kendisinin 550 milyon dolar serveti olduğunu iddia eden Forbes'e karşı tazminat davası açma tehdidinde bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious