Hokkabaz filmi gerçek oldu!

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Hakkari’de Cem Yılmaz'ın yönettiği Hokkabaz filmindeki gibi bir dolandırıcılık yaşandı. 55’lik damadın aşık olup evlendiği gelin, şebeke üyesi çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Düğünden sonra altın ve paraları alıp, şebekeyle birlikte kayıplara karıştı.

Yaklaşık bir yıl önce eşi hayatını kaybeden İslam Güzel, Van'ın Erciş ilçesinde simsarların aracılığıyla dul olduğu anlatılan 27 yaşındaki Güllü ismindeki bir bayanla tanıştı. Evlenmeye karar verdiği bayanı alarak Hakkari'ye getiren varlıklı damat İslam Güzel, 3 gün 3 gece düğün yaptı. Sevincinden yerinde duramayan 55'lik damadın düğün törenine 2 bin kişi katıldı, düğün davetinde 15 küçükbaş hayvan, 4 çuval pirinç, 200 kilo yoğurt, 50 kilo salatalık ve 5 bin ekmek kullanıldı.

27 KÜÇÜK 14 BÜYÜK ALTIN

Düğünün ardından resmi evlilik muamelelerini başlatmak isteyince karısının 'Kimliğimi yakınlarının evinde unuttum Patnos'a gidelim, orada eşyalarım da var, almam lazım' dediğini anlatan İslam Güzel, "Ben de eşimle birlikte neşe içinde Patnos'a gittik. Otobüsten indikten sonra bir yakınının evine gidecektik. 'Sen pastaneden tatlı al, ben lavaboya gidiyorum' diyerek beraberindeki 27 küçük ve 14 büyük altın ile bir miktar parayla kayıplara karıştı. Gelmeyince aldatıldığımı anladım. Dünya başıma yıkıldı, neye uğradığını şaşırdım. Beni kadınla tanıştıran simsarların peşine düştüm. Kadınla evlenmeden önce bu şebeke de bizimle birlikteydi. Onların her ihtiyacını karşılıyordum. Araştırdım bana verilen isimler bile yanlış çıktı. Benim Patnos'ta olduğumu öğrenen şebeke üyeleri beni ve bana yardım eden birini telefonla tehdit etti. Mecburen Hakkari'ye geri dönmek zorunda kaldım" dedi.

UTANCINDAN DIŞARI ÇIKAMIYOR

Varlıklı olmasına rağmen bu duruma nasıl düştüğünü düşünen Güzel, Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı'na kadın tüccarları hakkında suç duyurusunda bulundu. Güzel şunları söyledi: "Böyle dolandırıcılık görmedim. Başıma gelenler inşallah kimsenin başına gelmez. Düğün törenim internet sayfalarında, gazetelerde yer aldı. Daha önce de şebekeye 7 bin YTL vermiştim. 5 kişiden oluşan çetenin bana verdiği kadını Hakkari'de başka kişilere de vererek daha sonra geri aldıkları ve insanlarını mağdur ettiklerini öğrendim. 1986’dan beri esnafım bu utancımdan artık halkın içine çıkamıyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious