Hokkabaz'a karşı gençlerin Sınav'ı

  • Giriş : 01.11.2006 / 00:00:00

İlk on günde 1 milyon 88 bin bilet kesmesine rağmen gişede durağanlaşan Cem Yılmaz'ın 'Hokkabaz'ına karşı Ö.Faruk Sorak'ın 'Sınav'ı 58 binlik tirajı ikinci hafta sonunda üçe katlayarak 162 bine ulaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bir grup öğrencinin ÖSS Soru Kitapçığı'nı çalma serüveni üzerinden ülkemizdeki sınav sistemine dişe dokunur eleştiriler getiren 'Sınav' ilk on gününde 457 bin 989 kişi tarafından izlendi. Aksiyon filmlerinin kült yıldızı Jean Claude Van Damme destekli güçlü kadrosu ve iddialı konusuyla ne yapacağı merakla beklenen 'Sınav', 249 kopya ile 292 sinema salonunda izleyici ile buluşmaya devam ediyor.

'Sınav'la aynı hafta vizyona girmesi nedeniyle aralarında yaşanacak rekabet merakla takip edilen 'Hokkabaz' filmi ise ilk on gününde 1 milyon 88 bin 791 bilet kesti. Ülkemizde 225 kopya ile 367 salonda gösterime giren 'Hokkabaz', Türkiye sinemalarında ilk hafta sonunda 247 bin 912 biletle tamamladığı ilk hafta sonunun ardından Pazartesi - Perşembe günü arasındaki dört günlük periyotta yaklaşık 600 bin kişi tarafından izlendi. İkinci haftasonunda da aynı hızla giden 'Hokkabaz'ı gene yaklaşık 250 bin kişi izledi.

İZLEYİCİ 'SINAV'I ÇOK BEĞENDİ

'Sınav' filmi ise geçtiğimiz hafta büyük bir atak yaptı. Cem Yılmaz'ın başrolünde olduğu 'G.O.R.A.'yı da yöneten Ömer Faruk Sorak'ın yeni filmi 'Sınav', ilk üç gününde yalnızca 58 bin 210 bilet keserken, ikinci haftasonunda bu rakamı üçe katladı ve 162 bin bilete ulaştı. Salondan çıkan izleyicisini hayli tatmin eden Sınav'ı ilk yedi gününde 295 bin kişi izlerken, toplam gişe rakamı onuncu gününde 457 bine çıktı.

Sınav'ın performansı yükseliyor

'Sınav'a oranla şimdilik bir adım önde olan 'Hokkabaz' filminin yeni bir izleyici rekoruna uzanıp uzanmayacağı tartışıladursun, 'Sınav'ın yaptığı son atakla birlikte 'Hokkabaz'ı geride bıkarıp bırakamayacağı da şimdilik sesli olarak dile getirilmese de sinema çevrelerinde altan alta konuşuluyor. 'Sınav'ın yönetmeni Ömer Faruk Sorak daha önce hem 'Vizyontele'yi, hem de 'G.O.R.A.'yı yöneten ve gişe rekorlarına giden yolu en iyi bilen yönetmenlerden biri. Yaptığı hemen her işiyle Türk insanı katında beğeni toplayan Cem Yılmaz ise rol aldığı 'G.O.R.A'da Ömer Faruk Sorak'a öğrencilik yapmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious