Hollanda'da cemaat yurtlarına inceleme

Hollanda'da cemaat yurtlarına inceleme.15211
  • Giriş : 24.04.2009 / 20:13:00

Hollanda'da Lahey Belediyesi, kentte İslami cemaatlerle ilişkisi olduğu öne sürülen yatılı öğrenci yurtları hakkında araştırma başlatılmasını kararlaştırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Liberal Partili meclis üyelerinin dün akşam belediye meclisinin toplantısında bu konuda verdiği önergenin öteki parti gruplarınca da desteklenmesiyle, araştırma yapılması benimsendi. Kabul edilen önergeye göre, kentteki yatılı öğrenci yurtlarının, radikal İslami akımlarla ilişkileri ve yurtlarda öğrencilere yönelik yapılan çalışmalar araştırılacak.

Öte yandan Lahey Belediye Meclisi, dün akşamki toplantısında kentte kuran derslerine giden öğrencilere dayak atıldığı yolundaki iddiaların da araştırılmasını kararlaştırdı.

Sosyalist Parti, Demokratlar 66 Partisi, Liberal Parti ve Van der Velden Grubunun ortaklaşa verdiği önergede, ilkokullara devam eden kimi çocukların aynı zamanda camilerde kuran derslerine de gittikleri ve burada hocalar tarafından dövüldükleri iddiasına yer verildi. Önergede, ilkokuldaki kimi öğretmenlerden bu konuda belediyeye şikayetler geldiği belirtilerek, çocuklara fiziki şiddet uygulanıp uygulanmadığının ortaya konulması ve buna göre önlem alınması istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*