Hollanda'da çifte minareli cami açıldı

Hollanda'da çifte minareli cami açıldı .3156
  • Giriş : 10.03.2008 / 09:09:00

Hollanda'nın güneyindeki Schiedam kentinde çift minareli cami açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2002 Mart'ında temeli atılan Schiedam Merkez Cami'de yaklaşık 2 bin kişi ibadet edebiliyor. Büyük bir yeşil kubbeyle kaplı külliye, 5 bin 300 metrekare alana sahip. Külliyede, gençlik - kadınlar yönetim odası, kütüphane, konferans salonu, dershaneler, market, lokal ve geniş park alanı bulunuyor.

Cami, Güney Hollanda Milli Görüş Teşkilatı'na(NİF) bağlı olarak faaliyetlerini sürdürecek.

Schiedam Merkez Camii Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Ulusoy, Schiedam kentinde, sadece Türk toplumuna değil, diğer milletlerin de istifade edebileceği kültür merkezinin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

NIF Genel Başkanı Mehmet Yaramış da, Hollandalı belediye başkanına sunduğu imkanlardan dolayı minnet duygularını dile getirdi.

Schiedam Belediye Başkanı W.M. Verver-Aartsen, kente güzel bir caminin kazandırılmasından dolayı sevinç duyduğunu söyledi. Verver-Aartsen, "Burada gençler, yaşlılar ve kadınlar kendi organizasyonlarını gerçekleştirebilmeleri için yeterli birimlerin olması çok güzel. Merkez Camii, başta Müslüman toplumuna ve diğer toplumlara yararlı programlar yapması dileklerimle, saygılar sunuyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious